Ekonomika
Īpašums

Izsolīti astoņi no 11 “Liepājas Metalurga” īpašumiem par kopumā 1,77 miljoniem eiro1


Arhīva foto.
Arhīva foto.
Foto-LETA

Šodien, 20.aprīlī, noslēdzās vairākas maksātnespējīgajai AS “KVV Liepājas metalurgs” piederošo nekustamo īpašumu izsoles, taču uzņēmuma maksātnespējas administratore Vita Dika aģentūrai LETA atteicās komentēt izsoļu rezultātu.

Elektronisko izsoļu vietnē “izsoles.ta.gov.lv” pieejamā informācija uz izsoļu slēgšanas brīdi šodien plkst.13 liecina, ka ir izsolīti astoņi no 11 izsolēs piedāvātajiem īpašumiem. Īpašumi izsolīti kopumā par 1,77 miljoniem eiro.

Kopumā iepriekšējais “KVV Liepājas metalurga” administrators Guntars Koris 21.martā izsludināja 11 izsoles, un tajās izsolāmo nekustamo īpašumu kopējā sākumcena bija 1,745 miljoni eiro. Izsoļu cenas netiek apliktas ar pievienotās vērtības nodokli.

Vietnē “izsoles.ta.gov.lv” pieejamā informācija liecina, ka ir izsolīts “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 93A, kas sastāv no zemes gabala 63 329 kvadrātmetru platībā un 20 būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 529 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 539 000 eiro.

Izsolīts arī “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 93, kas sastāv no zemes gabala 4173 kvadrātmetru platībā un trim būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 365 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 375 000 eiro.

Izsolīts “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā Brīvības ielā 95A, kas sastāv no zemes gabala 82 787 kvadrātmetru platībā un 15 būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 200 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 210 000 eiro.

Tāpat ir izsolīts “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 95B, kas sastāv no zemes gabala 14 332 kvadrātmetru platībā un astoņām būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 153 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 243 000 eiro.

Izsolē pārdots arī “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 100A, kas sastāv no zemes gabala 71 504 kvadrātmetru platībā un 10 būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 64 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 226 000 eiro.

Izsolīts arī “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 98A, kas sastāv no zemes gabala 8437 kvadrātmetru platībā un četrām būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 76 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 78 000 eiro.

Izsolīts arī “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 98C, kas sastāv no zemes gabala 11 116 kvadrātmetru platībā un divām būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 66 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 68 000 eiro.

Tāpat izsolīts arī “KVV Liepājas metalurgam” piederošais nekustamais īpašums Liepājā, Brīvības ielā 134, kas sastāv no zemes gabala 8600 kvadrātmetru platībā. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 30 000 eiro, bet, noslēdzoties izsolei, augstākais solījums bija 31 000 eiro.

Trīs nekustamajiem īpašumiem uz izsoles slēgšanas brīdi plkst.13 nebija neviena aktuāla solījuma.

Neviens dalībnieks nebija solījis par “KVV Liepājas metalurgam” piederošo nekustamo īpašumu Liepājā, Brīvības ielā 98, kas sastāv no zemes gabala 10 267 kvadrātmetru platībā un piecām būvēm. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 167 000 eiro.

Tāpat nebija solījumu par “KVV Liepājas metalurgam” piederošo nekustamo īpašumu Liepājā, Brīvības ielā 142B, kas sastāv no zemes gabala 1334 kvadrātmetru platībā un vienas būves. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 57 000 eiro.

Nebija solījumu arī par “KVV Liepājas metalurgam” piederošo nekustamo īpašumu Liepājā, Brīvības ielā 99A, kas sastāv no zemes gabala 1103 kvadrātmetru platībā un vienas būves. Piespiedu pārdošanas vērtība un pirmās izsoles sākuma cena bija noteikta 38 000 eiro.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Lielbritānijas uzņēmuma “British Steel” vadīts konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” mantu kopumā. Konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi “British Steel”, “Greybull Capital” un Igaunijas uzņēmums “Baltic Metal Holding” 17.aprīlī vēstulē “KVV Liepājas metalurga” administratorei Vitai Dikai, Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmuma “FeLM” valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai “Citadele” apliecinājis savu ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

Aģentūras LETA rīcībā esoša informācija liecina, ka “British Steel” konsorcijs vēlmi iegādāties visu uzņēmumu kopumā ir paudis arī šā gada februārī, nosūtot vēstuli atbildīgajām personām. Februārī “British Steel” norādīja, ka ražošanas atjaunošanai būtu nepieciešams nomainīt novecojušo velmētavas iekārtu un informēja, ka būtu gatavi investēt 60 līdz 75 miljonus eiro velmētavas iekārtu nomaiņā.

Vēstulē teikts, ka “British Steel” konsorcijs ir gatavs parakstīt nodomu protokolu ar pašreizējiem “KVV Liepājas metalurga” īpašniekiem par uzņēmuma aktīvu iegādi. Tāpat “British Steel” aicina “KVV Liepājas metalurga” maksātnespējas administratori atcelt visas notikušās un izsludinātās mantas izsoles, lai saglabātu uzņēmuma aktīvus kā vienotu kopumu. Tiklīdz nodomu protokolu būs parakstījušas visas iesaistītās puses, “British Steel” konsorcijs gatavs iemaksāt depozītu, lai pieradītu savas saistības un nodomus uzņēmuma iegādē.

Tāpat ziņots, ka Austrijas uzņēmums “Smart Stahl GmbH” 20.martā uzvarēja “KVV Liepājas metalurga” velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN.

Saistītie raksti

Savukārt 28.martā “KVV Liepājas metalurga” elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas – elektrotēraudkausēšanas krāsns – elektroniskā izsole atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Marta beigās noslēdzās divu “KVV Liepājas metalurgs” nekustamo īpašumu izsoles. Īpašums Brīvības ielā 100B ir nosolīts par 82 000 eiro, bet īpašums Brīvības ielā 94A nosolīts par 116 000 eiro.

“KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

LA.lv