Mobilā versija
Brīdinājums -0.7°C
Andulis, Alnis
Piektdiena, 19. janvāris, 2018
11. jūnijs, 2017
Drukāt

Izspiedējvīrusa “WannaCry” vārdu izmanto cilvēku muļķošanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai arī jauni izspiedējvīrusa “WannaCry” upuri pēdējās nedēļās nav fiksēti, simtiem tūkstošus datoru visā pasaulē skārušā vīrusa vārds tiek izmantots cilvēku muļķošanai, teikts informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārskatā par kiberincidentiem Latvijā.

Tā, piemēram, “Cert.lv” eksperti saņēmuši informāciju, ka lietotāja dators ir inficēts ar “WannaCry”, taču izrādījās, ka inficēts ir tikai interneta pārlūks, kas rāda viltus paziņojumu, līdzīgi kā to darīja tā sauktais “policijas vīruss”.

Tāpat “Google Play” un “App Store” lietotņu veikalos tiek piedāvātas mobilās lietotnes, kas pasargā no vīrusa, taču šādas lietotnes ir maldinošas, jo “WannaCry” izplatās tikai “Microsoft” vidē.
Tāpat lietotājiem tiek piedāvāti viltus atjauninājumi, lai it kā novērstu “WannaCry” izplatības iespēju, atklājuši “Cert.lv” eksperti.

Institūcijas pārstāvji ir apzinājuši “WannaCry” apdraudētās IP adreses, un informācija par šīm IP adresēm nodota interneta pakalpojumu sniedzējiem, kas iniciatīvas “Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs” ietvaros sadarbojas ar “Cert.lv”, un tālāk jau informē par apdraudējumu savus klientus.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+