Latvijā
Kriminālziņas

Izspiests kukulis par būvniecības objekta nodošanu 16

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par, iespējams, kukuļa lielā apmērā izspiešanu par būvobjekta nodošanu ekspluatācijā un par dokumentu viltošanu būvniecības objektā.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

Pagājušā gadā KNAB uzsācis četrus kriminālprocesus par, iespējams, prettiesisku rīcību būvniecībā, saistītu kā ar valsts amatpersonu uzpirkšanu, tā ar būvniecības dokumentācijas viltošanu dažādos būvniecības objektos.

Pagājušā gadā KNAB sācis četrus kriminālprocesus par, iespējams, prettiesisku rīcību būvniecībā, saistītu kā ar valsts amatpersonu uzpirkšanu, tā ar būvniecības dokumentācijas viltošanu dažādos būvniecības objektos.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz savā rīcībā esošu neoficiālu informāciju, ziņoja, ka KNAB redzeslokā nonācis būvuzraudzības uzņēmums SIA “Jurēvičs un partneri” un kukulis esot prasīts saistībā ar Siguldas sporta kompleksa nodošanu ekspluatācijā.

Pēc “Panorāmas” rīcībā esošas neoficiālas informācijas, KNAB pagājušajā pagājušajā ceturtdienā aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis kādu uzņēmuma “Jurēvičs un partneri” darbinieku. Neoficiāli zināms, ka pie viņa atrasti pāris desmiti tūkstoši eiro, bet esot aizdomas, ka lietā iesaistītā kukuļa summa ir krietni lielāka. KNAB nekomentē, vai aizdomās turamā persona ir pats uzņēmuma dibinātājs Māris Jurēvičs vai kāds cits viņa darbinieks.

Jurēvičs būvuzraudzības uzņēmumu “Jurēvičs un partneri” dibināja vairāk nekā pirms 20 gadiem. 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis vairāk nekā pusmiljons eiro, peļņa – nepilni 40 000 eiro, bet valstij nodokļos samaksāti 186 000 eiro.

Siguldas novada domē “Panorāma” guvusi apstiprinājumu, ka KNAB darbinieki pašvaldībā bija ieradušies saistībā ar sporta kompleksa būvniecību. “Mēs varam apstiprināt, ka pagājušajā nedēļā pašvaldībā bija ieradušies KNAB pārstāvji, kuriem tika uzrādīti, izsniegti nepieciešamie dokumenti,” raidījumam teica Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA). Viņš apliecināja, ka KNAB apmeklējums nebija saistīts ne ar vienu Siguldas domes amatpersonu vai darbinieku.

Siguldas novada domē “Panorāmai” apstiprināja, ka KNAB interese saistīta ar vairāk nekā astoņus miljonus vērto Siguldas sporta kompleksa būvniecību un nodošanu ekspluatācijā. Kā būvnieks iepirkuma rezultātā izvēlēta personu apvienība “S.J.U.C”. Arī būvuzraugs izvēlēts iepirkuma ceļā.

Siguldas sporta centrs ir pilnībā pabeigts un iekārtots jau kopš pagājušajā gada beigām. Dome meklē risinājumus, kā esošajā situācijā objektu tomēr nodot ekspluatācijā, lai to varētu sākt izmantot.

LA.lv