Latvijā
Sabiedrība

Izspiežot loga sietu, mazs bērns izkrīt pa logu un izlauž roku 16

Foto LETA

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē trīs gadus veca meitenīte uzkāpusi pie loga un, izspiežot tā sietu, kritusi no apmēram metra augstuma, izlaužot roku, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Bērns ar lauzto roku nogādāts slimnīcā Rīgā.

Tāpat divi mazi bērni cietuši Latgalē. Vienā no negadījumiem gadu un sešus mēnešus veca meitenīte aizķērusi uz plīts esošu pannu ar karstu eļļu, tādējādi gūstot sejas, vaiga un rokas termiskus apdegumus.

Savukārt gadu un trīs mēnešus veca meitenīte Latgalē piekļuvusi pie vecmāmiņas medikamentiem. Pieaugušie notikušo pamanījuši, kad daļa medikamentu jau bijusi bērna mutē. Meitenīte nogādāts slimnīcā.

Mediķi atgādina, ka pieaugušajiem ļoti rūpīgi jāpiedomā pie bērnu rotaļāšanās vietām. Bērniem nevajadzētu rotaļāties virtuvē vai pie logiem, turklāt būtiski nodrošināt, ka bērni nevar tikt klāt pie mājās esošajiem medikamentiem.

Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1066 izsaukumus, no kuriem 235 bijuši saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv