Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Māris, Mārica, Maigurs
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
29. jūnijs, 2014
Drukāt

Izstādē “1514. Grāmata. 2014” – retumi no 18 Eiropas bibliotēkām

Foto: LETAFoto: LETA

Projekta kuratore Astrīda Rogule iepazīstina ar izstādi "1514. Grāmata. 2014."

Jau 3. jūlijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā durvis vērs unikāla izstāde – “1514. Grāmata. 2014”, vēsta nodibinājums Rīga 2014.

Izstādē būs aplūkojamas kopumā pavisam 80 pustūkstoti gadu senas grāmatas no 18 Eiropas bibliotēkām. Izstādes kuratore ir Astrīda Rogule, bet tās idejiskais iedvesmotājs, neapšaubāmi, ir LNB direktors Andris Vilks.

Tā kā tik senus un vērtīgus sējumus, protams, nevar ļaut daudzajiem izstādes apmeklētājiem šķirstīt, tie būs eksponēti mūsdienīgās vitrīnās, kādas Latvijā vēl atrodamas tikai muzeja “Rīgas birža” izstāžu zālēs. Portālam riga2014.org izstādes kuratore stāsta, ka pie katras vitrīnas būs novietots īpašs panelis – ekrāns, kur elektroniskā veidā varēs iepazīties ar ikvienu šeit izvietoto eksponātu un digitāli “pašķirstīt” grāmatas.

Starp izstādītajiem manuskriptiem daudz retumu – kāds Anglijas likumkrājums, sena herbāriju grāmata, daudzvalodīgi iespiestā neparastā “Biblia poliglota”, būs apskatāms arī “Rīgas breviārijs”, kas pēc kāda Rīgas rātes kunga pasūtījuma ticis iespiests 1513. gadā Amsterdamā un uz Rīgu atceļojis 1514. gadā.

Tāpat būšot izstādīta arī viena klausāmgrāmata – Roterdamas Erasma “Muļķības slavinājums” latviešu, angļu un latīņu valodā, kur tekstu ierunājis Juris Strenga, bet Guntars Prānis un Ilze Nīmane atskaņo 1514. gada mūziku.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+