Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
29. jūnijs, 2014
Drukāt

Izstādē “1514. Grāmata. 2014” – retumi no 18 Eiropas bibliotēkām

Foto: LETAFoto: LETA

Projekta kuratore Astrīda Rogule iepazīstina ar izstādi "1514. Grāmata. 2014."

Jau 3. jūlijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā durvis vērs unikāla izstāde – “1514. Grāmata. 2014”, vēsta nodibinājums Rīga 2014.

Izstādē būs aplūkojamas kopumā pavisam 80 pustūkstoti gadu senas grāmatas no 18 Eiropas bibliotēkām. Izstādes kuratore ir Astrīda Rogule, bet tās idejiskais iedvesmotājs, neapšaubāmi, ir LNB direktors Andris Vilks.

Tā kā tik senus un vērtīgus sējumus, protams, nevar ļaut daudzajiem izstādes apmeklētājiem šķirstīt, tie būs eksponēti mūsdienīgās vitrīnās, kādas Latvijā vēl atrodamas tikai muzeja “Rīgas birža” izstāžu zālēs. Portālam riga2014.org izstādes kuratore stāsta, ka pie katras vitrīnas būs novietots īpašs panelis – ekrāns, kur elektroniskā veidā varēs iepazīties ar ikvienu šeit izvietoto eksponātu un digitāli “pašķirstīt” grāmatas.

Starp izstādītajiem manuskriptiem daudz retumu – kāds Anglijas likumkrājums, sena herbāriju grāmata, daudzvalodīgi iespiestā neparastā “Biblia poliglota”, būs apskatāms arī “Rīgas breviārijs”, kas pēc kāda Rīgas rātes kunga pasūtījuma ticis iespiests 1513. gadā Amsterdamā un uz Rīgu atceļojis 1514. gadā.

Tāpat būšot izstādīta arī viena klausāmgrāmata – Roterdamas Erasma “Muļķības slavinājums” latviešu, angļu un latīņu valodā, kur tekstu ierunājis Juris Strenga, bet Guntars Prānis un Ilze Nīmane atskaņo 1514. gada mūziku.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+