×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Izstādē “1914” apkopos vizuālās mākslas liecības par Pirmo pasaules karu

1914453

Viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem būs Pirmā pasaules kara simtgadei veltīta starptautiska mākslas izstāde “1914”, kurā apkopos vizuālās mākslas liecības par Pirmo pasaules karu, pastāstīja izstādes vadītāja Ginta Gerharde-Upeniece.

“Pirmais pasaules karš mums mazāk sāp un ir mazāk traumatisks, bet tas var vairāk pastāstīt par Eiropas vēsturi kopumā. Ja nebūtu 1914. gada, tad nebūtu arī 1918. gada Latvijā [1918. gada 18. novembrī notika neatkarīgas Latvijas proklamēšana],” atklāj Gerharde-Upeniece.

Viņa atzina, ka Otrais pasaules karš pagaidām vēl ir pārāk sāpīgs temats, ko vēl atceras pašreizējās paaudzes.

“Šajā izstādē ir plānots apkopot vizuālās mākslas liecības par Pirmo pasaules karu kā atskaites punktu 20. gadsimta Eiropas vēsturiskajā, sociālajā un kultūras attīstībā, eksponējot mākslinieku – kara aculiecinieku un laikmetīgo autoru – darbus,” paskaidroja LNMM Reklāmas un informācijas darba kuratore Nataļja Sujunšalijeva.

Izstāde tiks atklāta 2014. gada 17. janvārī LNMM izstāžu zālē “Arsenāls”, tai būs trīs daļas: “Uz impērijas drupām”, “Aculiecinieki” un “2014”.

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas nosaukums būs “Force Majeure”, kas nozīmē nepārvaramus, ārkārtējus un nenovēršamus apstākļus, kuru dēļ nav iespējams pildīt līgumsaistības. Tās ietvaros tiks rīkoti vairāki simti dažādu pasākumu.

Eiropas kultūras galvaspilsētu programma tika aizsākta 1985. gadā, un kopš tā laika katru gadu vienas vai vairāku valstu pilsētas Eiropas Savienībā var popularizēt tās kultūras dzīvi un attīstību. 2014. gadā viena no Eiropas kultūras galvaspilsētām ir arī Zviedrijas pilsēta Ūmeo, savukārt šogad tās ir Marseļa Itālijā un Košice Slovākijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+