×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Izstāde “1914”

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmā pasaules kara simtgadei veltītās mākslas izstādes "1914" logo monitora ekrānā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” 17.janvārī tiks atklāta izstāde “1914”, kas būs viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas programmas pasākumiem.

Izstādē, kas akcentēs Pirmā pasaules kara ietekmi kultūrā un mākslā, būs redzami gan mākslinieku-aculiecinieku mākslas darbi, gan unikālas fotogrāfijas un tēlniecības paraugi no 20 Eiropas valstīm, tai skaitā 16 Austrumeiropas valstīm.

Izstādes “1914” kuratore Ginta Gerharde-Upeniece stāstīja, ka izstādes veidotāji apceļoja muzejus un izvēlējās mākslas darbus, kurus eksponēt šajā izstādē. Trīs gadu laikā viņi ne tikai izveidojuši unikālu izstādi ar darbiem, kas ilustrē Pirmā pasaules kara laiku, bet arī veidojuši saziņas tīklu ar citiem muzejiem Eiropā. Darbi ir atlasīti ne tikai no 1914.gada, bet arī līdz 1925.gadam, jo nevarot novilkt līniju, kur beidzas karš un tā ietekme.

Izstādi veido kara laika perioda attēlojums, ko veido vairākas daļas. Pirmā ir fronte, otrā ir cilvēki karā un trešā – modernisms, jo formas meklējumi ir sākušies tieši 20.gadsimta sākumā. Tiks veidots arī katalogs par izstādi un mājaslapa.

Izstāde būs apskatāma līdz 20.aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+