×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Izstāde “Arhetips” iepazīstinās ar reti izmantotiem mākslas virzieniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. maija līdz 9. jūnijam Latvijas pasta bankā norisināsies 2015. gada nogalē atklātās mākslas platformas ArtAlea.com otrā izstāde “Arhetips”, LA.lv pavēstīja izstādes rīkotāju pārstāve Linda Namniece.

Ekspozīcija vēstīs par vienojošo arhetipu trim Latvijā retiem mākslas virzienu un tehniku pārstāvjiem, kas attīsta mākslas formas, kuras tikai nedaudzi uzdrīkstas izkopt. Ernest Vitin ir Latvijā vienīgais monumentālu stikla skulptūru tēlnieks. Māris Upzars – viens no ļoti nedaudzajiem minimālisma virziena pārstāvjiem Latvijā, savukārt Dita Lūse ir starptautiski atzīta arhitektūras, telpas un gaismas saspēles māksliniece.

Fonētiski, [arhe] atklāj izstādē eksponēto darbu saistību ar Ditas Lūses arhitektūru mākslā un Ernest Vitin mākslu arhitektūrā, kamēr [tips] norāda uz mākslas darbiem kā tipiskiem piemēriem no konkrētiem maz pārstāvētiem virzieniem, kā minimālisms Māra Upzara izpildījumā.

Izstādē “Arhetips” būs unikāla iespēja apskatīt vēl neredzētus mākslinieku darbus, jo aptuveni divas trešdaļas darbu tiks izlikti publikas vērtējumam pirmo reizi. Taču tiem, kam kāds no iepriekš eksponētajiem darbiem aizķēris sirdi, būs cerība to ieraudzīt līdzās jaunajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+