Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. maijs, 2016
Drukāt

Izstādē “Borhu dzimtas atspulgi” Preiļos atklās slavenās dzimtas vēsturi

Foto: preili.lvFoto: preili.lv

Šodien plkst.15 Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē tiks atklāta izstāde “Borhu dzimtas atspulgi”, aģentūru LETA informēja Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore Ilona Vilcāne.

Preiļu vēsture aptuveni 500 gadus bijusi saistīta ar seno muižnieku Borhu dzimtu, kuras atstātais kultūras mantojums interesē gan pilsētas iedzīvotājus, gan viesus. Līdz šim Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja apmeklētājiem bija iespēja redzēt, kā izskatījās slavenie muižas īpašnieki, un uzzināt vairāk par viņu ģimenes dzīvi un likteņiem bijusi vien no fragmentāriem aprakstiem.

Savukārt par muižnieku raksturu bijis iespējams spriest tikai no dažām muižas kalpu radītām leģendām.

Divi laikmeti – četras Borhu paaudzes, kuras atspoguļotas Latvijā pirmo reizi eksponētās šīs dzimtas pārstāvju portretu reprodukcijās un fotogrāfijās, – izstādes apmeklētājam atklās 18.-19.gadsimta mijas mākslas pasaules redzējumu, Latgales poļu muižnieku kultūras vērtības, kā arī jaunus faktus par Preiļu muižas īpašnieku dzīvi.

Izstādē varēs aplūkot arī unikālo Maltas Ordeņa komandora tērpa fragmentu, kurš piederējis grāfam Jozefam Henriham Borham.

Izstāde veidota, sadarbojoties ar vairākiem Polijas vēstures un mākslas muzejiem, Lietuvas nacionālo bibliotēku, Latvijas Valsts vēstures arhīvu, Ukrainas V.Stefaņuka akadēmisko bibliotēku Ļvovā un Borhu dzimtas pētnieku Igoru Kolosovu.

Pasākumā apmeklētājiem tiks prezentēta arī jaunā Preiļu parka tūrisma audiogida mobilā aplikācija, kas ir sagatavota angļu valodā un būs pieejama visiem Preiļu pilsētas viesiem, kas vēlēsies izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pilsētas parkā un uzzināt vairāk par tā vēsturi un noslēpumiem.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+