×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Izstāde “Ceļā” ieved stikla un metāla pasaulē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bauskas muzejā līdz 25. oktobrim Kristīnas Sunepas-Celmiņas, Igo Celmiņa un Toma Celmiņa stikla un metāla dizaina darbu izstāde “Ceļā”. Trīs mākslinieku sadarbībā veidotā izstāde ieved stikla un metāla pasaulē, kurā apskatāmas mūsdienu mozaīkas, stikla trauki un noskaņas darbi.

“Šī izstāde tapusi vienas ģimenes telpā. K. Sunepa-Celmiņa ir stikla māksliniece, I. Celmiņš strādā ar metālu un T. Celmiņš šobrīd apgūst metālapstrādes mākslu Rīgas amatniecības vidusskolā. Lai arī katrs iet savu ceļu, izstādē var redzēt ģimenes simbiozi,” atklāj muzeja pārstāve Līga Grosberga.

“Dari pats sevi laimīgu” ir mazais izstādes lozungs un aicina arī izstādes apmeklētājus paspēlēties ar šīs pasaules krāsainajiem gabaliņiem!

Kad māksliniekus aicina raksturot izstādi “Ceļā”, viņi atklāj, ka visprecīzāk to raksturo Līgas Eglītes vārdi: “Latviešu tautasdziesmās teiksmainais ābeļdārzs, kurā pa nakti guļ saulīte, ir pats Piena ceļš, kurā zvaigžņu kopas veido kuplo vainagu. Krāšņa kā līgava, dāsna kā māte, ar stiegrainu un raupju stumbru, spēcīgiem zariem un tomēr sievišķīga, nedaudz nolīkusi, kā mūžīgu pasaules rūpju nastu turot – tāda ir ābele. Ceļmalā, mežā, lauka vidū, dārzā, lai kur to nejauši sastaptu, tā vienmēr atgādina kaut ko mīļu un pazīstamu. Cita sīksta kā ērkšķu krūms, Dieva iesēta sētmalē, cita rūpīgi kopta un sargāta karaļa dārzā, tomēr ābeles liktenis ir viens – ziedēt un augļus nest.”

Apmeklētājiem, īpaši bērniem un skolēniem, iespēja pašiem uz metāla pamata no stikla gabaliņiem ar magnētiem veidot gleznas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+