×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Izstāde “Etnokultūra 21′” – pirmais akords Dziesmu un deju svētku gadā

Foto - LETAFoto - LETA

Liepājas muzeja vēsturiskajā saimniecības ēkā jeb, tā sauktajā, ratnīcā Kūrmājas pr.16, līdz šim izstāžu eksponēšanai netradicionālā vidē, skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde “Etnokultūra21’ “.

Kā uzsvēra studijas “Liepava” vadītāja Smaida Rubeze, meistares šo ekspozīciju ilgi lolojušas, jo bijusi vēlme plašākai sabiedrībai pievērst uzmanību vēsturiskām izziņas lietām, ar ko joprojām nopietni nodarbojas virkne 21.gadsimta sieviešu.

 

“Tā kā šis gads Latvija kultūras dzīvē iezīmējas kā kārtējais Dziesmu un deju svētku gads, tad liepaviešu izstāde ir kā pirmais akords šajos svētkos,” sacīja Smaida Rubeze.

Izstādē “Etnokultūra 21” ir vienkopus apskatāmi Kurzemes un citu novadu sieviešu tautas tērpa viena no interesantākajām galvas noformējuma detaļām – aubes, lakati, dažādi galvas lakatu tinumi un vainagi. Tāpat ir iespēja aplūkot krāšņāko Kurzemes un citu novadu sieviešu lakatus, brunču audumus tautas tērpa kreklus un to atvasinājumus šodienas interpretācijā.

Izstādi veido piecu autoru kolektīvs – Zigrīda Muceniece ar kreklu un sieviešu cepuru studijām, Alma Sideļska ar Krotes un Pērkones nokomplektētiem tautas tērpiem, Ilze Škuberte ar brunču audumu un lielo lakatu studijām, Inta Ambrēna ar etnogrāfisko kreklu un kabatas lakatu studijām, kā arī Antra Leismane ar tautas tērpu mūsdienu interpretācijām.

Kopumā izstādē apskatāmi aptuveni 60 darbu, no kuriem 24 ir sieviešu etnogrāfisko aubju studijas, 14 kreklu studijas, brunču audumi, lakati un vainagi.

Smaida Rubeze atzīst, ka etnogrāfijas izpēte un skrupuloza vēsturisko prototipu atdarināšana prasa lielu laika un darba ieguldījumu, kas šodienas tehnoloģiskajā pragmatismā uzskatāms par unikālu brīnumu. Iespējams, tieši šīs aizraušanās pasargā no 21.gadsimta vispārējā uzmanības deficīta un citām sabiedriskām kaitēm.

Izstāde aplūkojama Liepājas muzeja vēsturiskajā saimniecības ēkā jeb ratnīcā no 4. janvāra līdz 3. februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+