Foto – LETA

Izstāde “Etnokultūra 21′” – pirmais akords Dziesmu un deju svētku gadā 0

Liepājas muzeja vēsturiskajā saimniecības ēkā jeb, tā sauktajā, ratnīcā Kūrmājas pr.16, līdz šim izstāžu eksponēšanai netradicionālā vidē, skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde “Etnokultūra21’ “.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Kā uzsvēra studijas “Liepava” vadītāja Smaida Rubeze, meistares šo ekspozīciju ilgi lolojušas, jo bijusi vēlme plašākai sabiedrībai pievērst uzmanību vēsturiskām izziņas lietām, ar ko joprojām nopietni nodarbojas virkne 21.gadsimta sieviešu.

 

“Tā kā šis gads Latvija kultūras dzīvē iezīmējas kā kārtējais Dziesmu un deju svētku gads, tad liepaviešu izstāde ir kā pirmais akords šajos svētkos,” sacīja Smaida Rubeze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādē “Etnokultūra 21” ir vienkopus apskatāmi Kurzemes un citu novadu sieviešu tautas tērpa viena no interesantākajām galvas noformējuma detaļām – aubes, lakati, dažādi galvas lakatu tinumi un vainagi. Tāpat ir iespēja aplūkot krāšņāko Kurzemes un citu novadu sieviešu lakatus, brunču audumus tautas tērpa kreklus un to atvasinājumus šodienas interpretācijā.

Izstādi veido piecu autoru kolektīvs – Zigrīda Muceniece ar kreklu un sieviešu cepuru studijām, Alma Sideļska ar Krotes un Pērkones nokomplektētiem tautas tērpiem, Ilze Škuberte ar brunču audumu un lielo lakatu studijām, Inta Ambrēna ar etnogrāfisko kreklu un kabatas lakatu studijām, kā arī Antra Leismane ar tautas tērpu mūsdienu interpretācijām.

Kopumā izstādē apskatāmi aptuveni 60 darbu, no kuriem 24 ir sieviešu etnogrāfisko aubju studijas, 14 kreklu studijas, brunču audumi, lakati un vainagi.

Smaida Rubeze atzīst, ka etnogrāfijas izpēte un skrupuloza vēsturisko prototipu atdarināšana prasa lielu laika un darba ieguldījumu, kas šodienas tehnoloģiskajā pragmatismā uzskatāms par unikālu brīnumu. Iespējams, tieši šīs aizraušanās pasargā no 21.gadsimta vispārējā uzmanības deficīta un citām sabiedriskām kaitēm.

Izstāde aplūkojama Liepājas muzeja vēsturiskajā saimniecības ēkā jeb ratnīcā no 4. janvāra līdz 3. februārim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.