Mobilā versija
+5.1°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Izstādē Gūtenbergu attēlo kā sociālo mediju zvaigzni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Maincas Gūtenberga muzejā 28. aprīlī atklās izstādi “Un astotajā dienā Dievs radīja mākoni”, kuras rīkotāji skaidros Gūtenberga attiecības ar tehnoloģijām.

Konferences organizētāji skaidro, ka Gūtenbergs bijis sava laika “sociālo mediju” zvaigzne: “Luteram grāmatu iespiešana bija tikpat jauna un pašsaprotama kā mums internets. Gan viņš, gan oponenti izmantoja šo moderno tehnoloģiju tāpat, kā mūsdienu students lieto savu viedtālruni. Viņi attīstīja sociālos un zinātniskos tīklus, izsūtot apkārt pasaulei iespiestas idejas un kritikas, un radīja tādu sevis un pasaules attēlu, kāds viņiem patika.”

Izstāde pievērsīsies arī tam, cik ļoti lielā mērā tieši 500 gadus senie Gūtenberga laika attēli veido mūsu pasaules ainu šodien. Jo tieši Gūtenberga Bībelē attēlos parādījās tādi pretstati kā velns un eņģelis, glābējs un naidnieks, kailums un mode.

Izstāde muzejā būs apskatāma līdz nākamā gada 28. februārim, un tā veltīta reformācijas 500 gadiem, kurus atzīmēs 2017. gadā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+