×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Izstādē “Humanizācija” aktualizēs dizaina praktisko un estētisko vērtību

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 6. februāra līdz 29. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde “Humanizācija”, kuras rīkotāji sola atklāt dizaina potenciālu jebkurā nozarē un indivīda sadzīves situācijā.

Ekspozīciju cikls “Dizaina manifestācija” ir atjaunotās Latvijas vēsturē unikāls notikums, kas četrās savstarpēji saistītās izstādēs – “Reputācija”, “Humanizācija”, “Informācija” un “Situācija” – līdz šim nebijušā aptvērumā un apjomā reprezentē Latvijas dizaineru veikumu pēdējos desmit gados. Katra no skatēm ir veltīta kādai dizaina šķautnei un esošās situācijas atspoguļojumam.

Izstādē “Humanizācija” tiks eksponēti vairāk nekā simts Latvijas dizaina paraugu un pakalpojumu, atsegti iekšējie procesi, kas demonstrē dizaina plašo pielietojamību un rosina viedokļu apmaiņu par šī potenciāla mērķtiecīgāku apgūšanu. Izstādes pamatideja ir veidot dažādas ainas no cilvēka dzīves, kuru katrs no mums izdzīvo ikdienā, esot mājās, darbā vai kustībā vai veicot elementārus rituālus – ēdot, mazgājoties un ģērbjoties.

Estetizēta sadzīves žanra vide un saturs uzburti, izmantojot Latvijas dizaina produktus, instrumentus un pakalpojumus. Piemēram, izstādes galvenais varonis no rīta uzvelk Latvijas modes dizaina apģērbu (Natālija Jansone, Reinis Ratnieks u.c.), dodas uz darbu ar “Ērenpreiss” velosipēdu, bet ofisā, sēžot Alda Circeņa krēslā “Bloom”, veic pierakstus “ISSP” plānotājā 2015. gadam, meklē fona mūziku “Pieci.lv ” mobilajā aplikācijā un remdē slāpes, dzerot ūdeni no “Munio Casa” glāzes. “Tā ir tikai viena no neskaitāmajām etīdēm, kas var tikt izspēlētas no izstādes objektiem. Ar tām vienkārši un interaktīvi tiek parādīta Latvijas dizaina objektu klātesamība mūsu ikdienas dzīvē, aktualizējot to praktisko pievienoto vērtību,” saka dizaina ekspozīciju cikla “Dizaina manifestācija” līdzkuratore Dita Danosa.

Lai sabiedrībā veicinātu dziļāku izpratni par dizaina lietošanas labumiem, paralēli izstādei tiks rīkotas dizaina darbnīcas un apspriedes dažādām auditorijām, kā arī dizaina pastaigas projekta kuratoru un partneru vadībā, kas aicinās tuvāk ieskatīties dizaina tapšanas procesā.

Tāpat izstādes “Humanizācija” laikā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un visās cikla “Dizaina manifestācija” norises vietās kopā ar apmeklētājiem taps dizaina manifests, lai fiksētu šī brīža situāciju Latvijā radīto produktu un pakalpojumu tirgū un mēģinātu noformulēt tālāku nozares attīstības perspektīvu mūsu valstī.

Dizaina izstāde “Humanizācija” ir Latvijas laikmetīgā dizaina četru ekspozīciju cikla “Dizaina manifestācija” sastāvdaļa, kuras veido vienotu kopumu. Izstāde “Reputācija” notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 2015. gada 8. janvāra līdz 5. jūlijam, piedāvājot iepazīties ar Latvijas dizaina starptautiska mēroga panākumiem. Izstāde “Informācija” Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva izstāžu zālē no 2015. gada 5. līdz 29. martam atklās Latvijas grafikas un pakalpojumu dizaina dažādos aspektus. Savukārt “Situācija. Latvijas dizaina situācija un sasniegumi” būs aplūkojama Latgales vēstniecībā GORS no 2015. gada 1. līdz 31. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+