×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Izstāde “Ielūgums uz gadsimta balli”: dzīves svētki simt gadu garumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Izstādē “Ielūgums uz gadsimta balli. 1915-2015” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāmi 93 tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas un viens tērps no privātā īpašnieka – eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, preses konferencē par izstādi pastāstīja muzeja direktore Inese Baranovska.

Izstādē ir 87 vakarkleitas un septiņi vīriešu smokingi. Skatāmi arī aptuveni 720 aksesuāri no Vasiļjeva kolekcijas.

Kā stāstīja Vasiļjevs, tērpu kolekcija Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā piedzīvos pasaules pirmizrādi, jo tā nekur citur vēl nav rādīta un gatavota tieši Rīgai. “Šī kolekcija krīzes un politisku strīdu laikā tiecas nest laimes sajūtu katram apmeklētājam.”

Izstādes dizainu radījis mākslinieks Jurģis Krāsons. Kā skaidroja Baranovska, visa izstādes koncepcija balstās tajā, kas mūsdienās ir balle. “Mūsu pelēkajā ikdienā balle ir svētki. Vienmēr ir interesanti skatīties, kas Kannu kinofestivālā, Venēcijā vai Oskara ceremonijā notiek uz sarkanā paklāja,” stāstīja Baranovska.

Pēc viņas teiktā, izstādi var skatīties vairākos līmeņos. “Tie varbūt tikai skaisti tērpi, bet tie ir arī vēstures liecinieki, kas stāsta par 20. un 21.gadsimtu, par laiku ar dažādiem vēstures kūleņiem. Un galvenais vēstījums ir, ka, lai arī ir kari, posts, problēmas, cilvēkiem patīk rotāties un svinēt dzīvi.”

Kā ziņots, Vasiļjeva skaistāko vakartērpu kolekcijas izstāde “Ielūgums uz gadsimta balli. 1915-2015” būs skatāma līdz 25. oktobrim. Izstāde veltīta modes svētkiem gadsimta garumā un atspoguļo laika posmu no 1915. gada līdz 2015. gadam.

Izstādi Rīgā papildinās plaša pasākumu programma – lekcijas, tikšanās un sarunas ar nozares speciālistiem, kā arī dažādas radošās darbnīcas. Pirmo reizi apmeklētājiem būs pieejams izstādes katalogs latviešu, krievu un angļu valodā.


Vasiļjevs dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā pārcēlies uz Parīzi. Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām 25 pasaules valstīs. Viņš kā vieslektors lasa lekcijas par modes vēstures un skatuves dizaina tēmām četrās valodās daudzās pasaules koledžās un universitātēs, vada meistarklases un kursus Krievijas universitātēs un koledžās.

Vasiļjevs ir daudzu grāmatu autors, strādājis par žurnālu “Vogue” un “Harper’s Bazzar” krievu valodas izdevumu speciālo korespondentu Parīzē. Kopš 2000. gada Vasiļjeva vadībā Samārā notiek modes festivāls “Aleksandra Vasiļjeva Volgas sezonas”. No 2002. gada viņš piedalās televīzijas raidījumu veidošanā, ir to autors un vadītājs. 2003. gada oktobrī Maskavā tika atklāta dizaina studija “Aleksandra Vasiļjeva interjeri”.

Par krievu mākslas propagandu Vasiļjevs apbalvots ar Sergeja Djagiļeva medaļu, Vaclava Ņižinska medaļu, ordeni “Mecenāts” un Krievijas Mākslas akadēmijas Zelta medaļu. Viņš ir divkārtējs Turcijas “Tobav” prēmijas laureāts. 2010. gadā “The World Fashion Awards” ir prēmējis Vasiļjevu kā “2010. gada modes leģendu” par nopelniem modes vēstures jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pašās beigās ļoti precīzi tiek pateikts kāds trāpīgs salīdzinājums par visai paseniem laikiem, kad Amerikā un citur ieradās kristiešu misionāri, kur vietējie tiem saka tā: “Kad jūs ieradāties, jums rokās bija Bībele, bet mums sava zeme. Mēs aizvērām acis lai iztēlotos to labo un skaisto, ko sludinājāt, un, kad tās atkal atvērām, tad attapāmies, ka mums rokās nu ir Bībele, bet jums – mūsu zeme.”
    Tieši tas pats sakāms par Eiropas Savienības projektu un visu to “skaisto” liberālo lažu, kurai pakaļ skrienot ar pārlaimīgām, sajūsminātām sejām, attopamies, ka arī mūsu rokās ir palikuši tikai pliki solījumi un glancēti propagandas prospektiņi, bet finanšu mafijas rokās – mūsu valsts resursi, īpašumi un zeme.

Draugiem Facebook Twitter Google+