Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
13. oktobris, 2014
Drukāt

Izstāde izgaismos dizaina “slepenos varoņus” mums apkārt

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arhitektūras un dizaina studijas “xcelsior” izstāžu zālē Rīgā, Raņķa dambī, no 20. oktobra būs apskatāma Vitra dizaina muzeja izstāde “Slēptie varoņi”, portālam LA.lv pavēstīja Dizaina informācijas centra pārstāve Daina Vītoliņa.

Vitras dizaina muzejs, kas izvietots nelielā Vācijas pilsētā Vailā pie Reinas, tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajām dizaina krātuvēm pasaulē. Daina Vītoliņa stāsta, ka izstāde “Slēptie varoņi” ir stāsts par 36 ikdienišķām lietām, kas ik mirkli atrodas mūsu tuvumā un ir ļoti nozīmīgas mūsu ikdienai, taču to klātbūtni mēs bieži nepamanām.

Kas padara ikdienišķu lietu par slēpto varoni? Tā top no ģeniālas, viegli saprotamas idejas. Tā ir saražota miljardiem reižu un veido neaizstājamu satvaru ikdienas dzīvei. Tā palikusi būtiski nemainīga gadu desmitiem ilgi. Citiem vārdiem sakot – tā ir ikdienas klasika. Savukārt dizaina muzejs savu uzmanību tik šķietami ikdienišķām lietām velta, jo tās, būdamas industriāls ražojums, iemieso modernisma ideālus, kas joprojām ir ļoti būtiski mūsdienās: materiāla ekonomiju, funkcionalitāti, ilgmūžību. “Un tāpēc, ka pastāvīgi radīt tādus produktus ir katra dizainera vēlēšanās,” piebilst Vītoliņa.

Ar šo ekspozīciju Vitra dizaina muzejs izgaismo četrus aspektus: inovācija – izgudrošanas aizraujošā vēsture; ražošana – tehniskie nosacījumi plaša patēriņa produkcijas izgatavošanai; evolūcija – pārsteidzošā modeļu daudzveidība; iedvesma – estētika, kas nepārtraukti stimulē mākslinieku un dizaineru darbu.

Izstāde “Slēptie varoņi” pieejama arī tiešsaistē hidden-heroes.net. “xcelsior” izstāžu zālē tā apskatāma no 20. oktobra līdz 31. decembrim darba dienās no plkst 10 līdz 19.
Ieeja – bez maksas.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+