×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Izstādē “Jostas un pinumi” varēs izgatavot rotājumus un dāvanas

Mārtiņa Gaujenieša fotoMārtiņa Gaujenieša foto

Šajā sestdienā, 13. decembrī, no plkst. 12 līdz 15 Rīgā, VEF Kultūras pilī izstādes “Jostas un pinumi” meistari aicina uz meistarklasēm un praktiskajām nodarbībām, kurās ikvienam būs iespēja izgatavot savu Ziemassvētku rotājumu vai dāvanu, portāls LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Apmeklētāji varēs iemēģināt roku austu telpu rotājumu darināšanā, puzuru vēršanā vai grozu pīšanā, stāsta LNKC sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika. Darba procesā meistari rādīs arī darbam nepieciešamā materiāla – klūgu sagatavošanu pinumu darināšanai. Tāpat ikvienam būs iespēja iemēģināt roku un aust jostu vai izgatavot austu grāmatzīmi.

Meistarklases un praktiskās nodarbības vadīs jostu audēja Mudīte Pētersone no Alūksnes, kā arī puzuru meistare un audēja Ausma Spalviņa no Jelgavas. Būs iespēja praktiski darboties kopā ar pinējiem no Tautas lietišķās mākslas studijām “Klūga” (Daugavpils) un “Pūpoli” (Višķi).

Izstāde “Jostas un pinumi” VEF Kultūras pilī apskatāma vēl līdz 18.decembrim. Tajā vienkopus skatāmas 280 jostas no dažādiem Latvijas novadiem. Ekspozīciju papildina ap 200 pinumu – klūdziņu, egļu sakņu, meldru, kalmju un salmu pinumi, kā arī vairākas ādas jostas, kuru darināšanā izmantotas tradicionālās pinumu tehnikas un raksti.

Izstādes mākslinieks – Mārtiņš Heimrāts, ieeja brīva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+