×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Izstādē – meditācija par Pāvila 1. vēstuli korintiešiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā 14. augustā plkst. 16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta Daces Pētersones un Līvas Rotkales izstāde “Pāvila vēstules”, LA.lv uzzināja centrā.

Mākslinieces Dace Pētersones darbi veidoti uz īpaša materiāla – padomju laika tipografijas skārda loksnēm. Zīmējumi ataino mākslinieces pārdzīvojumus, lasot un meditējot par Pāvila 1. vēstuli Korintiešiem, un tos papildina tekstu fragmenti, kas arī uzrakstīti uz skārda plāksnēm sengrieķu valodā. Izstādes tekstuālo daļu veidojusi Līva Rotkale.

“Apustuļa Pāvila 1. vēstules korintiešiem 13. nodaļu var uzskatīt par kristietības esenci, kas papildina Kristus novēlējumu Jāņa evaņģēlijā. Vēstules oriģinālteksts sengrieķu valodā liek aizdomāties par cilvēcisko spēju telpisko neierobežotību un saistību ar ārpusteritoriālām vai ārpus laika pastāvošām vienībām. Jebkurš tulkojums jau kļūst par atspulgu, tādēļ šeit par tulkojumu var uzskatīt senā teksta vizualizāciju grafisko scēnu veidolos, kuras nevar uzskatīt par tiešām ilustrācijām, bet gan par teksta atdzīvināšanas mēģinājumiem. Šāda atdzīvināšana vai augšāmcelšanās var norisināties vienīgi ar aktīvas līdzpārdzīvošanas veidu, ko savā ziņā var uzskatīt par autoru pateicības un pārliecības manifestu,” norāda mākslas maģistrs Arnis Martinelli.

Izstāde Rotko centra sadarbībā ar galeriju “Pegazs” būs apskatāma līdz 15. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+