×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Izstāde meklēs atbildi uz jautājumu, kas ir sieviete

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 2. līdz 24. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva zālē apmeklētājiem būs apskatāma izstāde “Sievietei būt”, kas aplūkos dzimumu līdztiesību un aicinās domāt par sievietes lomu sabiedrībā, informē LMA.

Izstādē, kura tapusi sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu, piedalīsies divdesmit divi dažādu paaudžu mākslinieki, pārstāvot atšķirīgus mākslas medijus un disciplīnas, tostarp – mākslas teoriju. Izstāde “Sievietei būt” ir pētniecisks mākslinieku grupas darbs, kura uzdevums ir rast atbildes uz jautājumu, kādēļ Latvijas sievietes ir mazaktīvas vadošo amatu ieņemšanā un kas, pēc mākslinieku domām, ir traucējošie faktori, kas sievietēm liedz sasniegt karjeras kāpņu virsotni.

Daudzo jautājumu vidū, kurus apdomāt rosina izstādes “Sievietei būt” saturs, ir, piemēram, tādi kā – ja Latvijā ir vairāk sieviešu nekā vīriešu, un ja sievietes ir augstāk izglītotas nekā vīrieši, tad kāpēc pat jomās, kurās viņas dominē, vadītāji tomēr ir vīrieši? Kas traucē sievietēm sasniegt karjeras virsotnes? Kā agrāk, kā šodien un kā rītdien sadzīvo(-os) sociālais un bioloģiskais dzimums? Kā rodas un nostiprinās stereotipi par sievietēm un vīriešiem cilvēku domāšanā? Vai iespējams būt labai mātei, sievai un izcilai savā karjerā vienlaicīgi, kā arī, vai tas ir pieejamo resursu un spēka jautājums vai uzspiests sabiedrības rīcības modelis?

Projekta un izstādes “Sievietei būt” noslēgumā, 24. oktobrī tiks prezentēta filma un katalogs, kurā apkopoti dalībnieku darbi un to komentāri. Mākslinieku darbos izvērsto sadarbības un mijiedarbības tēmu teorētiski papildinās prof. Andris Teikmaņa konstruētais nākotnes sievietes portrets. Izstādes noslēguma dienā par dzimumu līdztiesību diskutēs dažādi savas jomas profesionāļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+