×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Izstāde “Neredzamie attēli”: caur mākslu par cilvēkiem karā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 21. janvāra Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā apskatāma Ievas Balodes analogo mediju izstāde “Neredzamie attēli”, kas ir analogu fotogrāfiju, divu 8mm kino filmu, divu vēsturisku tekstu un pētījumā lasīto tekstu instalācija telpā, LA.lv uzzināja galerijā.

Māksliniece savā daiļradē ir pievērsusies analogā kino un attēla pētniecībai ne tikai teorētiski iepazīstot šo žanru, bet arī praktiski pielietojot šo procesā un fizikalitātē balstīto mediju.

Māksliniece Ieva Balode topošo izstādi raksturo šādi: “Šķiet, ka lielākā daļa vēsturisko diskursu tiecas runāt par nācijām, cilvēci kā politisko sistēmu cietējiem, upuriem vai arī to sekotājiem un varoņiem. Turpretī skatoties uz vēsturiskām kara fotogrāfijām savu radinieku fotoalbumos, mēs par šiem cilvēkiem domājam ģimenes, ģimenes vēstures kontekstā. Karš ir fenomens, kuru piedzīvojuši gandrīz visi Latvijas un Eiropas iedzīvotāji tuvākās vai tālākās paaudzēs. Ģimeņu fotoalbumi ir piepildīti ar vectētiņu kara laika fotogrāfijām, kuras tiek glabātas kā ģimeņu trofejas vai gluži pretēji – nekad nesadziedētas rētas.”

Autore jautā: vai šie attēli mums palīdzējuši saprast karu kā politisku un psihisku fenomenu? Un galu galā – vai karš un tā dalībnieki eksistē tikai senās fotogrāfijās un vēstures grāmatās?

10.februārī plkst. 18:30 Ofisa galerijā izstādes ietvaros notiks saruna/filmu skate “Analogais attēls” ar Londonā dzīvojošo eksperimentālā kino ekspertu Karelu Dūingu un jaunās paaudzes lietuviešu analogā kino mākslinieku Vītautu Jozenu.

Izstāde apskatāma līdz 19. februārim katru darba dienu no plkst. 12 līdz 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+