×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Izstāde “Nieciņi prieciņi” aicina iepazīt Latvijas muzeju suvenīrus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"BlankBlank" veidotie krekli "Sveiciens Padegam".

Otrdien, 13.oktobrī, Latvijas Arhitektūras muzejā tiks atklāta izstāde “Nieciņi. Prieciņi”, kas apmeklētājiem piedāvās ieskatu Latvijas muzeju krājumu pārtapšanā laikmetīgos kultūras suvenīros, aģentūru LETA informēja Dizaina informācijas centra pārstāve Daina Vītoliņa.

Izstādē “Nieciņi. Prieciņi” būs iespējams aplūkot gan Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumam veidotos kultūras suvenīrus, īpaši izceļot septiņus autorus – Aleksandru Beļcovu, Borisu Bērziņš, Filipu Maļāvinu, Vilhelmu Purvīti, Nikolaju Rērihu, Jūliju Straumi, Romānu Sutu -, gan arī Rīgas pilsētai darinātos suvenīrus, kas pieejami Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.

Laikā, kad tapa pirmie kultūras suvenīri, Latvijas muzeju skatītājam vēl nebija pašsaprotami pēc muzeja apmeklējuma nedaudz laika veltīt arī “nieciņu-prieciņu” aplūkošanai muzeja suvenīru veikalā, jo muzeja suvenīru veikalu nebija. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar topošajiem māksliniekiem un dizaineriem Kristapu Grundšteinu un Brigitu Zelču-Aispuri, tika radīta suvenīru līnija – veltījums gleznotājam Borisam Bērziņam. Divpusēji lietojamā kristāla stikla glāze joprojām ir viens no iecienītākajiem un reprezentatīvākajiem Latvijas dizaina priekšmetiem, stāstīja Vītoliņa.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Zīmola fonds piecu gadu laikā mērķtiecīgi veidojis sadarbību ar spilgtiem Latvijas māksliniekiem un izciliem dizaineriem. 2011.gadā sadarbībā ar “May28” tika radīta pulksteņu kolekcija “Museum Collection”, kurā iekļauti teju 20 gleznotāju darbi, savukārt 2012.gadā sadarbībā ar arhitekti un apavu dizaineri Elīnu Dobeli tika izveidota unikāla kurpju kolekcija, kas tapusi, iedvesmojoties no Niklāva Strunkes darba “Cilvēks, kas ieiet istabā”.

Savukārt 2013.gada nogalē, pirms Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja lielās ēkas slēgšanas rekonstrukcijai, nedalītu skatītāju atzinību guva “BlankBlank” sietspiedē un autortehnikā veidotie krekli – parafrāze par Kārļa Padega darbiem. Īpašs suvenīru klāsts veidots Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas memoriālajam dzīvoklim, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam, mākslas muzejam “Rīgas Birža”.

Izstādes laikā Latvijas Arhitektūras muzejā notiks arī muzeju pārstāvju, dizaineru, mākslinieku un kultūras suvenīru veidotāju diskusija.

Izstāde muzejā tiks atklāta 13. oktobrī plkst.17, un apskatāma tā būs līdz 6. novembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+