×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Izstādē “No Johansona līdz Johansonam” – tikšanās un performances

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādes “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā paredzēti vairāki sarīkojumi, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra informācijas un publicitātes speciāliste Anda Boluža.

Trešdien, 9. jūlijā, plkst. 17 apmeklētāji aicināti piedalīties ekskursijā cauri izstādei, ko vadīs kuratore Ieva Astahovska. Viņa pastāstīs vairāk par katru mākslinieku, raksturos konkrēto laika posmu mākslā, kā arī iepazīstinās ar izstādē eksponētajiem mākslas darbiem.

Trešdien, 16. jūlijā, plkst. 17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā gaidāma tikšanās ar māksliniekiem Valdi Celmu, Gintu Gabrānu, Voldemāru Johansonu, Jāni Krievu, Artūru Riņķi, mākslas zinātnieci un Latvijas Nacionālās mākslas muzeja pārstāvi Ivetu Derkusovu un Juri Silu, kurš padziļināti pētījis Kārļa Johansona dzīvi un daiļradi. Tikšanās ietvaros norisināsies Ginta Gabrāna performance – tribīnes runa “Foood”.

No 24. jūlija līdz 6. augustam izstādes ekspozīcijas zālēs norisināsies horeogrāfes Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas pasākums “Subjektīva parādība”. Gluži kā ekspozīcijā pārstāvētie mākslas darbi, arī Olga Žitluhina savā daudzstundu klātbūtnē izstāžu zālē skars dažādu laika periodu dejas eksperimentos izmantotos paņēmienus, principus un metodes, kur liela loma ir gan instrumenta (cilvēka ķermeņa) izpētei, gan izmaiņām rādītāja un skatītāja attiecībās.

Visu izstādes laiku apmeklētāji, īpaši bērni un jaunieši, aicināti izmantot speciāli sagatavotās, uz darba galda pieejamās koka nūjiņas un gumijas, lai, sekojot video instrukcijai, veiktu eksperimentu un mēģinātu no sastāvdaļām savienot līdzīgus modeļus, kādus Kārlis Johansons radīja no tērauda caurulēm un stieplēm. Uzdevuma koncepcijas autors ir Juris Sils.

Izstāde “Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam” apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā līdz 6. augustam. Tā iezīmē spilgtu trajektoriju Latvijas avangarda mākslā 20. un 21. gadsimtā – ieskatu eksperimentālākajās un vizionārākajās parādībās un to vēsturiskajās pārmaiņās.

Izstādē satiekas septiņi Latvijas mākslinieki – Kārlis Johansons, Gustavs Klucis, Valdis Celms, Jānis Krievs, Artūrs Riņķis, Gints Gabrāns un Voldemārs Johansons –, kas pārstāv dažādas paaudzes un katrs ir spilgts sava laika mākslas novators.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+