×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Izstādē noskaidros SEB stipendijas glezniecībā šāgada saņēmēju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 2014. gada 13. novembra līdz 3. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma konkursa “SEB stipendija glezniecībā – talants atmaksājas!” izstāde, kurai noslēdzoties, 3. decembrī plkst. 18 tiks paziņoti konkursa rezultāti un pasniegta stipendija, portālam LA.lv pastāstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1700 eiro vērtībā.

Laika posmā līdz laureāta paziņošanai, stipendiju konkursa dalībnieku veikumu vērtēs žūrija, kurā būs LMA, SEB bankas pārstāvji un pieaicinātie mākslas jomas eksperti.

LMA rektors Aleksejs Naumovs uzskata, ka Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas ilggadējā un veiksmīgā sadarbība ļauj uzplaukt avangardam, drosmīgai glezniecībai Mākslas akadēmijā un plašāk – Latvijas mākslā. “Pievēršanās jauno mākslinieku atbalstam ir arī pārdomāts solis – ieguldīt tajos mākslas talantos, kuriem ir potenciāls būt atpazīstamiem mākslas laukā arī turpmāk. Balvas saņemšana ir būtisks solis ceļā uz izaugsmi un atpazīstamību. Būtiski, ka balva ir ne vien sasniegums, bet arī papildus ieguldījums talanta pilnveidē – balvas ieguvējam būs iespēja doties mēnesi stažēties uz kādu no laureāta paša izvēlētajām Eiropas galvaspilsētām,” piebilst rektors.

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: “Sava ceļa atrašana un sava unikālā rokraksta attīstīšana vienmēr ir grūts uzdevums, kas prasa daudz pūļu, mērķtiecības un neatlaidības. Tāds likums ir vienlīdz spēkā kā biznesa vidē, tā mākslā, bet šis ceļš ir daudz vieglāk ejams, ja mācāmies no citu pieredzes. Tāpēc esam gandarīti par iespēju palīdzēt jaunajiem māksliniekiem izkopt savu talantu un spert vēl vienu soli pretim saviem mērķiem. Tā ir neliela daļiņa no mūsu kopīgā ieguldījuma valsts un sabiedrības izaugsmē!”

2013. gada “SEB stipendijas glezniecībā” laureāts Klāvs Loris norāda, ka saņemt SEB bankas stipendiju bijis milzīgs prieks, un tā pavērusi iespējas un ceļus, kurus citādi jaunais mākslinieks varbūt nebūtu sasniedzis. Taču vēl svarīgāk šķitis profesionāļu novērtējums. “Noteikti jāpiemin tas, ka arī pārējo mākslinieku iesniegtie darbi bija augstā līmenī un, manuprāt, nevajadzētu tos vērtēt zemāk,” uzsver Loris.

Par tradīciju jau kļuvusi izstādes “SEB stipendija glezniecībā – talants atmaksājas!” apmeklētāju simpātijas balva, tādēļ arī šogad līdz tās noslēguma dienai ikvienam izstādes skatītājam būs iespēja nobalsot par sev tīkamāko darbu.

Kopš 2008. gada, kad Mākslas akadēmijā pirmo reizi pasniegta “SEB stipendija glezniecībā”, to saņēmuši septiņi mākslinieki. 2008. gadā konkursa laureāte bija Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, skatītāju simpātijas balvu ieguva Darja Fjodorova. Pagājušajā gadā balvu ieguva Glezniecības apakšnozares students Klāvs Loris par darbiem “Viena essme divos” un “Ceļā”, savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma Glezniecības apakšnozares studente Linda Vigdorčika par darbu “Divi satiekas Zilupē”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+