×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Izstāde „Oriģināliesējumi – Latvieša cimdi” DMDM

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No šodienas līdz 17. jūlijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde „Oriģināliesējumi – Latvieša cimdi”.

Divdesmit oriģinālo iesējumu kolekciju “Latvieša cimdi” veidojuši sešpadsmit profesionāli mākslinieki ar atšķirīgiem rokrakstiem, kā veltījumu XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem.

Pateicoties apgāda “Zelta grauds” atsaucībai, radās iespēja no drukātāja – Jelgavas tipogrāfijas, iegūt vēl nesasietas Marutas Grasmanes apjomīgā cimdu apkopojuma grāmatas iespiedloksnes. Tas ļāva ne vien veidot atšķirīgu vāku dizainu, bet variēt ar iesējuma veidiem un grāmatas struktūru, padarot katru sējumu unikālu. Poligrāfiskajam izdevumam bez vērtīgā satura piemīt arī teicama grafiskā dizaina kvalitāte, kas arī iesējēju latiņu paceļ augstu. Cimdu tēma ir tik ietilpīga gan simboliski, gan kompozicionāli un vizuāli, ka bezgalīgi rosina māksliniekus neatkarīgi no to izpausmes materiāla – ādas, koka, metāla vai tekstila.

Izstādes rīkotājs ir Grāmatsējumu un ādas dizaina asociācija,
kas dibināta kā ādas amata profesionāļus apvienojoša organizācija 2004. gadā. Asociācijas darbības mērķis ir apvienot ādas mākslas un grāmatsējumu jomā strādājošos māksliniekus un veicināt to radošo darbību, iepazīstināt un ieinteresēt sabiedrību ar grāmatsējumu un ādas dizainu, organizējot regulāras izstādes, kā arī pievienoties starptautiskai grāmatsējumu un ādas dizaina izstāžu kustībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+