×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Izstāde par Pieminekļu valdi Valmierā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 17. janvārim Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā apskatāma ceļojošā izstāde “Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī. Pieminekļu valdei – 90”, portālu LA.lv informēja Valmieras domē. Izstādē, kuru piedāvā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, fotogrāfijas, zīmējumi un dokumenti stāsta par Pieminekļu valdes nozīmīgo devumu kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā, vākšanā un popularizēšanā.
Izstāde veltīta Latvijas kultūras pieminekļu aizsardzības institūcijas – Pieminekļu valdes – 90. gadadienai. Pieminekļu valde likusi pamatus kultūras pieminekļu aizsardzības, apstiprināšanas un organizēšanas darbam arhitektūras, etnogrāfijas un mākslas jomā. Pateicoties šai institūcijai, līdz mūsdienām Latvijā saglabājusies krietna daļa nozīmīgu kultūras mantojumu.
Izstādē būs apskatāmi Pieminekļu valdes senatnē krāti materiāli – izrakumos un ekspedīcijās savākti priekšmeti, liecības, senlietas, dokumenti, zīmējumi un fotogrāfijas, kas stāsta par etnogrāfisko un arheoloģisko vēstures un mākslas mantojumu. Jāpiemin, ka ekspedīciju materiāli ir iekļauti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja 100 Latvijas vēstures relikviju klāstā.
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir viens no lielākajiem Pieminekļu valdes savākto materiālu glabātājiem – kopskaitā muzeja krātuvēs ir ap 201 905 glabāšanas vienībām.
Padziļinātāku informāciju par Pieminekļu valdes darbības jomām un izciliem rezultātiem iespējams lasīt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja speciālistu sagatavotā grāmatā “Pieminekļu valdei 90. Pieminekļu valdes mantojums LNVM krājumā”, kurā apkopots tās veikums 20. gadsimta 20.-40. gados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+