×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Izstāde “Pāris/nepāris” Jūrmalā

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

No 8. jūnija Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma divu vidējās paaudzes mākslinieču Inetas Freidenfeldes un Birutas Stafeckas mākslas darbu skate.

Izstādes intriga slēpj divu mākslinieču orģinālo skatījumu un izpratni par vārdu spēli “Pāris/nepāris”.
Mītiskā pasaule kā aizlaiku kompass ar saviem buramvārdiem un skatītajiem. Biruta Stafecka  šo mītisko pasauli  vizualizē. Tā rodās bildītes, kurām, skatoties pret gaismu, cauri spīd teksts, gandrīz kā mīklas metafora – viss  tepat ir, tikai jāprot saredzēt.   To visu cenšas ieraudzīt  cilvēki, kuru gleznotie portreti  ir aplūkojami izstādē.
Bildēs lasāmais teksts tika sagatavots, izmantojot informāciju, kas pieejama K. Strauberga “Latviešu buramie vārdi” Rīga. 1939.g. un P. Šmita “Latviešu ticējumi” Rīga,1940.
Līdzās Inetas Freidenfeldes  šodienas eksistenciālās  pārdomas, kas risinātas ar ikdienišķu lietu starpniecību. Mūslaiku klusā daba, bez klusuma. Septiņi kurpju stāsti. Septiņi dzīves stāsti. Septiņi rīti un vakari. Septiņi pāri un nepāri.
Kurpes – mūslaiku fetišs un simbols, kas pastāsta vairāk nekā vārdi. Lieta, sava veida klusajā dabā personificē tās īpašnieku izstāstot dzīves stāstu. Ikvienam nolasāmas un atpazīstamas situācijas ļauj identificēties ar gleznas  tēlu.
Izstādē apskatāmas gleznas un mākslas objekti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+