×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Izstāde rāda arī mednieku kļūdas

Foto - LETAFoto - LETA

Medību trofeja.

Rīt, 1. novembrī, pulksten 17 CATA kultūras namā atklās Latvijas Mednieku savienības (LMS) rīkoto medību trofeju izstādi.

Pasākums, kas Cēsīs notiek pēc vairāku gadu pārtraukuma, guvis plašu apkārtnes mednieku kolektīvu atsaucību. Otrajā trofeju nodošanas dienā savesti vairāk nekā 150 eksponāti.

Līdzās pašu mednieku priekam un lepnumam par skaistajām trofejām izstāde sniedz arī informāciju par populācijas kvalitāti konkrētajā reģionā, saka LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis, kurš kā eksperts vērtē izstādei iesniegto materiālu. “Šoreiz pilnīgi noteikti mazāk ir stirnāžu trofeju, kas izskaidrojams ar bargajām ziemām un spēcīgo lūšu populāciju Vidzemē. Ļoti maz ir labu aļņa trofeju, kā arī labu kuiļa ilkņu. Ar plēsējiem un bebriem viss ir kārtībā – esam saņēmuši labas un pietiekami spēcīgas trofejas. Kopš iepriekšējās izstādes Vidzemē pieaudzis staltbriežu trofeju skaits,” eksponātus raksturo J. Baumanis un piebilst: “Ja stirnāžiem varam vainot klimatu, tad iemesls aļņu un mežakuiļu vājajām trofejām ir nepareiza medīšana – četrus līdz piecus gadus krietni par intensīvu medīti aļņu buļļi, bet mežakuiļus medī jebkurā situācijā, saudzējot tikai sivēnmātes.”

Līdz gada beigām J. Baumanis sola izvērtēt šā gada reģionālo trofeju izstāžu materiālus, kā arī Valsts meža dienesta (VMD) datus, lai pierādītu VMD, ka medību limiti pieaugušiem aļņiem jānosaka atsevišķi buļļiem un govīm.

Materiāli veidoti ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.3
Daugavpils +5.2
Saldus +7
Liepāja +10.0
Jelgava +7
Ventspils +9.8
Limbaži +5
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+