×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Izstāde “Rīgas porcelāns. Sīkplastika. 1950.-1990.gadi”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Lai ikvienam būtu iespēja iepazīties ar bagātīgo un ļoti interesanto sīkplastikas vēsturi, Rīgas Porcelāna muzejs ir veicis izpēti, kuras rezultāti muzejā skatāmi no 16. augusta līdz 3. novembrim.

Izstādē tiks eksponēta liela daļa no muzeja krājumā esošās sīkplastikas, aptverot laika posmu no 1950. līdz 1990. gadiem, rādot gan nelielā skaitā izgatavotos autordarbus un mākslinieciskos eksperimentus, gan arī sērijveida produkciju, kas bija pieejama plašām sabiedrības masām, kā arī, cerams, ieviešot apritē to autoru vārdus un uzvārdus, kuru radītie darbi šobrīd bieži vien parādās kā anonīmi. Izstādes mērķis ir lauzt ieradumu redzēt sīkplastiku kā vienu, nelielu figūriņu tā vietā piedāvājot ieraudzīt t.s. “Rīgas rūpnīcas stilu” un estētiskos vektorus, kādos šis produkcijas tips – proti, sīkplastika – attīstījās.
Sīkplastika jeb “figūriņas”, “suvenīri”, “niekļi” vai pat “mazo formu tēlniecība” guva plašu sabiedrības piekrišanu; vēl joprojām daudzās mājās būs atrodama kāda porcelāna tautu meita sarkanos vai melnos brunčos, deju solī ejošs tautu dēls, gailis – kauslis ar uzbrukumā izslietu kaklu un sarkanu seksti, zivtiņas, žirafes, bērni, princeses… Tēlu loks visplašākais. Arī stilistika, kādā izpildīti sīkplastikas priekšmeti, ir daudzveidīga un liecina ne tikai par sīkplastikas autoru mākslinieciskajiem rokrakstiem, bet arī par laikmetu un tā diktētajiem nosacījumiem: ražošanas iespējām, priekšstatiem par skaisto u.tml.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+