×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Izstādē sastapsies Rozentāla dzimtas četru paaudžu mākslinieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 11. martā plkst. 18 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12–9, tiks atklāta izstāde “Radošā pēctecība”, kas veltīta māksliniekiem – Jaņa Rozentāla dzimtas turpinātājiem, LA.lv uzzināja Memeoriālo muzeju apvienībā.

Izstādē aplūkojami gleznotāja dēla Miķeļa Rozentāla (1907–1952), mazmazdēla Alvila Rozentāla (1961) un jaunākā Rozentālu dzimtas pārstāvja Anša Rozentāla (1989) darbi, kā arī Jaņa Rozentāla pēdējais nepabeigtais darbs “Arkādija”.

Miķeļa Rozentāla pirmie dzīves gadi paiet Rīgā, vēlāk ģimene pārceļas uz Somiju, kur Miķelis uzsāk skolas gaitas. Divdesmit astoņu gadu vecumā viņš iestājas Latvijas Mākslas akadēmijā un 1942. gada 17. jūlijā pabeidz Ģederta Eliasa vadīto figurālo meistardarbnīcu. Viņa diplomdarbs “Rūķi” ir pirmais grupas portrets latviešu tēlotājā mākslā. Savā radošajā darbībā Miķelis Rozentāls daudz pievērsies tieši portretam. Tie ir veidoti klusinātos, brūnganos toņos, īpaši akcentējot gaismas un ēnas attiecības. Visi viņa radītie portreti izstaro gaismu un sirsnību.

Alvils Rozentāls 1981. gadā beidzis Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu, vēlāk turpinājis izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd projektē un īsteno interjera un grafiskā dizaina projektus gan sabiedriskajiem, gan privātajiem pasūtītājiem, tomēr viņa patiesā sirdslieta ir glezniecība. Gleznas radītas eļļas tehnikā – galvenokārt tās ir ainavas un klusās dabas. Tā ir reālistiska, tonāla glezniecība ar nelielu impresionisma noskaņu.

Ansis Rozentāls 2009. gadā absolvējis J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļā. Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2009. gada. Konkursa “Paint the Blade” 1. vietas ieguvējs 2013. gadā. Darbi atrodas kolekcijās Latvijā, Krievijā, Turcijā, Amerikā un Ēģiptē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+