Kultūra
Māksla

Izstāde “Stikls mākslinieka varā” ļaus iepazīt trauslā materiāla daudzpusību0

Publicitātes foto

Laika posmā no 26. septembra līdz pat 6. oktobrim interjera un dizaina kvartāla “Decco centrs” salonveikalos būs apskatāma izstāde “Stikls mākslinieka varā”, kurā savus spēkus un talantus būs apvienojuši vairāki ne vien Latvijā, bet arī jau pasaulē pazīstami mākslinieki, kuru pamata darba materiāls ir tieši stikls, informē izstādes veidotāji.

Izstādē tiks prezentēti Arta Nīmaņa, Andas Munkevicas, Martas Ģibietes, Agneses Gedules, Ernesta Vītiņa un Baibas Dzenītes unikālie mākslas darbi un instalācijas, kas aicinās izzināt katra mākslinieka neatkārtojamo rokrakstu un šķietami trauslo materiālu – stiklu no dažādām tā iespēju šķautnēm.

Pirmajā pasākuma dienā – 26. septembrī plkst. 11.30 visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt diskusiju paneli “Stikla neredzamā daļa”, ko organizē Dekoratīvās mākslas un Dizaina muzejs.

Notiks izstāde "Stikls mākslinieka varā"

Tajā, kopā ar Lieni Kuplo (MAD līdzdibinātāja un BALTS līdzīpašniece), Aleksandru Logvinu (stikla meistars un bijušās Līvānu stikla fabrikas darbinieks) un Lindu Rubenu (Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve, tautas lietišķās mākslas eksperte), piedalīsies arī viens no izstādes māksliniekiem Artis Nīmanis, kurš dalīsies pieredzē par nu jau kulta statusu iemantojušo an&angel trauku ražošanu tepat Latvijā un ārvalstīs. Diskusiju moderēs dizaina kritiķe Jeļena Solovjova.

Paralēli izstādei pirmo reizi triju dienu garumā, 26., 27. un 28. septembrī, Baltijā lielākajā interjera un dizaina kvartālā “Decco centrs” norisināsies Dizaina dienas.

Visu dienu garumā gan nozares profesionāļiem, gan interesentiem un entuziastiem būs iespēja smelties iedvesmu un gūt zināšanas, baudīt mākslu, gardus ēdienus, kā arī izklaidēties kopā ar ģimeni. Pasākuma epicentrā būs sarunu telpa, kurā norisināsies aizraujošas lekcijas un diskusijas nozares profesionāļu vadībā.

Mākslinieces Agnese Gedule un Baiba Dzenīte piedāvās paraudzīties uz stiklu kā mākslu un dizaina elementu, piedaloties radošā diskusijā “STIKLS. Māksla un/vai Dizains?!”. Bet māksliniece Marta Ģibiete aicinās uz savas unikālās autortehnikas paraugdemonstrējumu.

Notiks arī dažādi citi gan praktiski, gan mākslinieciski un izklaidējoši sarīkojumi.

LA.lv
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
Anda Rožukalne vērtē LTV filmu “Žagari”: “Smalki. Tuvu.” 4
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Tapis uzvedums par Nacionālā teātra 20.–30. gadu slavenībām Alisi Brehmani un Jānis Kalniņu
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Žanetes Skarules filma “Lidojošo mūku templis” saņēmusi festivāla “ArchFilmLund” galveno balvu
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Voits: Zivsaimniecības nozarē notiek apvērsums, varu pārņem rūpnieki
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Jaunākais par notikušo Juglā: Mājā atrasts liels daudzums sālsskābes un miris cilvēks
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Purgailei ir izredzes
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāksies laikapstākļu pārmaiņas
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Bļugers eleganti izrēķinās ar “Panthers” vārtsargu
1 stunda