Kultūra
Māksla

Izstāde “Stikls mākslinieka varā” ļaus iepazīt trauslā materiāla daudzpusību0

Publicitātes foto

Laika posmā no 26. septembra līdz pat 6. oktobrim interjera un dizaina kvartāla “Decco centrs” salonveikalos būs apskatāma izstāde “Stikls mākslinieka varā”, kurā savus spēkus un talantus būs apvienojuši vairāki ne vien Latvijā, bet arī jau pasaulē pazīstami mākslinieki, kuru pamata darba materiāls ir tieši stikls, informē izstādes veidotāji.

Izstādē tiks prezentēti Arta Nīmaņa, Andas Munkevicas, Martas Ģibietes, Agneses Gedules, Ernesta Vītiņa un Baibas Dzenītes unikālie mākslas darbi un instalācijas, kas aicinās izzināt katra mākslinieka neatkārtojamo rokrakstu un šķietami trauslo materiālu – stiklu no dažādām tā iespēju šķautnēm.

Pirmajā pasākuma dienā – 26. septembrī plkst. 11.30 visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt diskusiju paneli “Stikla neredzamā daļa”, ko organizē Dekoratīvās mākslas un Dizaina muzejs.

Notiks izstāde "Stikls mākslinieka varā"

Tajā, kopā ar Lieni Kuplo (MAD līdzdibinātāja un BALTS līdzīpašniece), Aleksandru Logvinu (stikla meistars un bijušās Līvānu stikla fabrikas darbinieks) un Lindu Rubenu (Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve, tautas lietišķās mākslas eksperte), piedalīsies arī viens no izstādes māksliniekiem Artis Nīmanis, kurš dalīsies pieredzē par nu jau kulta statusu iemantojušo an&angel trauku ražošanu tepat Latvijā un ārvalstīs. Diskusiju moderēs dizaina kritiķe Jeļena Solovjova.

Paralēli izstādei pirmo reizi triju dienu garumā, 26., 27. un 28. septembrī, Baltijā lielākajā interjera un dizaina kvartālā “Decco centrs” norisināsies Dizaina dienas.

Visu dienu garumā gan nozares profesionāļiem, gan interesentiem un entuziastiem būs iespēja smelties iedvesmu un gūt zināšanas, baudīt mākslu, gardus ēdienus, kā arī izklaidēties kopā ar ģimeni. Pasākuma epicentrā būs sarunu telpa, kurā norisināsies aizraujošas lekcijas un diskusijas nozares profesionāļu vadībā.

Mākslinieces Agnese Gedule un Baiba Dzenīte piedāvās paraudzīties uz stiklu kā mākslu un dizaina elementu, piedaloties radošā diskusijā “STIKLS. Māksla un/vai Dizains?!”. Bet māksliniece Marta Ģibiete aicinās uz savas unikālās autortehnikas paraugdemonstrējumu.

Notiks arī dažādi citi gan praktiski, gan mākslinieciski un izklaidējoši sarīkojumi.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Vārda un skaņas mijiedarbe dzejas un mūzikas vakarā koncertciklā “Iededz gaismu” Liepājā
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Operstudija “Figaro” aicina uz muzikāli izglītojošu izrādi bērniem
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VKKF izsludina konkursu muzikālā teātra iestudējumu radīšanai
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Klīstošais holandietis atgriezies mājās. Saruna ar Egilu Siliņu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
59 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību LKS valdes loceklim par Latvijas okupācijas noliegšanu
25 minūtes
KD
Krista Dzidzēviča
Kokteilis
Populārais amerikāņu šovs parodē Levitu
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklāj, kāda ir Latvijas Onkoloģijas centra ārstu vidējā alga
1 stunda