Kultūra
Māksla

Izstādē uzplauks tautas tērpa raksti0

Publicitātes foto

Nākamajā nedēļā, 3. martā plkst. 15, tautas tērpu centrs “Senā klēts” atklās izstādi “Latviešu tautas tērpu raksti”, LA.lv uzzināja “Senajā klētī”.

Aicinājums sagaidīt Latvijas simtgadi katram savā tautas tērpā ir palielinājis interesi par latviešu tradicionālo apģērbu. Šobrīd svarīgi iepazīstināt ar tautas tērpiem, kuri darināti kā muzejos atrodamo tērpu kopijas un uzskatāmi demonstrē latviskās tradīcijas un dzīvesziņu, uzskata centra pārstāvji.

“Pastāvīgā tautas tērpu izstāde “Latviešu tautas tērpu raksti” ir viens no soļiem šajā virzienā – izzinot tautas tērpu, mums ir iespēja tuvāk un personiskāk iepazīt savas saknes un stiprināt piederības sajūtu Latvijai,” pauž centra dibinātāja Maruta Grasmane.

Ideja par izstādi radusies pēc veiksmīgas sadarbības ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, veidojot izstādi “Latviskās dvēseles raksti” Piecu kontinentu muzejā Minhenē, Neiminsteres Abatijā Luksemburgā un Rīgas izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” 2015. gadā, kā arī Cēsu izstāžu namā 2016. gadā. Izstāde bija viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas projektiem. Tajā bija iespēja apskatīt 26 latviešu tautas tērpus un iegūt informāciju par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību, tautas pašapziņas un valsts veidošanos.

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, izstādē “Latviešu tautas tērpu raksti” apskatāmi 70 tautas tērpu komplekti no visiem Latvijas novadiem.

LA.lv