×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

“LA” karikatūrists Gatis Šļūka smīdina Baltijas talantu izstādē Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gatis Šļūka iepazīstina ar saviem darbiem, kas lielākoties tapuši tieši laikrakstam "Latvijas Avīze"

Tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” atklāta starptautiskā karikatūras izstāde, kurā skatāmi Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas talantīgāko karikatūristu mākslas darbi.

Izstādē apkopotas 19 mākslinieku vairāk nekā 190 karikatūras, starp kurām arī Latvijā populāro un izcilo karikatūristu Gata Šļūkas, Zemgusa Zaharāna un Ernesta Kļaviņa darbi.

Karikatūrists Gatis Šļūka: “Priecājos, ka pēc ilgāka pārtraukuma Rīgas iedzīvotājus varam iepriecināt ar ievērības cienīgu karikatūru izstādi. Šoreiz apskatei esam nodevuši patiesi apjomīgu skaitu karikatūru, tā iepazīstinot ar karikatūras profesionāļu darba tehnikas dažādību un citādo skatījumu uz karikatūras mākslas būtību. Tas, ka mums ir sniegta iespēja izstādi prezentēt pašā Rīgas centrā, ir liels ieguvums – tā noteikti spēs uzrunāt ne tikai Rīgas iedzīvotājus, bet arī pilsētas viesus. Uz izstāžu zālēm un mākslas galerijām cilvēki pārsvarā dodas ar iepriekš izraudzītu mērķi, bet šeit, Rīdzenes ielā, arī nejaušam garāmgājējam ir daudz lielāka iespēja sastapties ar karikatūras mākslu un iepazīt mākslinieku daudzpusīgo skatījumu.”

“Smiekli un pozitīvs humors ir tās lietas, kuras ikdienā dažkārt pietrūkst, taču to klātbūtne spēj mūs iepriecināt un atvērties citiem. Pirmssvētku laikā esam nolēmuši pārvērst mūsu tirdzniecības centru par pozitīvu smieklu un prieka mājvietu, tāpēc esam pagodināti uzņemt karikatūras mākslas profesionāļus, kuri noteikti spēs iepriecināt, radīt smieklus un pozitīvas emocijas mūsu apmeklētājos,” informē tirdzniecības centra vadītāja Zita Siliņa.

Izstādes “Baltijas Valstu Karikatūra” organizatori ir Gdaņskas Baltijas Jūras kultūras centrs un Humora galerija. Pirmoreiz skatījumam starptautisko karikatūras mākslinieku darbi tika nodoti Gdaņskas pilsētas iedzīvotājiem, vēlāk tā viesojās Kauņā, savukārt šobrīd ir skatāma Rīgā. Izstādes mērķis ir apceļot pēc iespējas lielāku skaitu valstis un pilsētas, tāpēc tā jau sākotnēji tika radīta kā ceļojošā izstāde.

Izstāde Rīdzenes ielā bez maksas būs skatāma no 25. novembra līdz 10. decembrim katru darba dienu no plkst. 9 līdz 22. Sākot ar 11. decembri tirdzniecības centrs Galerija Centrs sniegs iespēju apmeklētājiem arī pašiem atklāt sevī mākslinieka talantu, radot pozitīvus mākslas darbus Bērnu slimnīcas fonda atbalstam un piepildot svētku gaidīšanas laiku Rīdzenes ielā ar nebēdnīgiem smiekliem un radošu pozitīvismu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+