×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Izstādē varēs ieraudzīt daļiņu daudzveidīgās Ķīnas

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Ar Ķīnas lauvas deju un grupas “The Hobos” solista Rolanda Ūdra dziesmu vakar tirdzniecības centrā “Spice” atklāja izstādi “Neredzētā Ķīna”, kurā apskatāmas četrdesmit fotogrāfijas no dažādiem Ķīnas reģioniem. Tās ataino dažādu Ķīnā dzīvojošo etnisko un reliģisko grupu dzīvi.

 

Izstādes atklāšanā Ķīnas vēstnieks Latvijā Jans Guocjans izstāstīja fabulu par četriem akliem vīriem: vienam šķitis, ka zilonis līdzinās lielai sienai, otram – ka tas ir milzīgs vēdeklis, trešajam – ka tas izskatās pēc staba, bet ceturtais nosprieda, ka tas ir kā liels priekškars. “Ziloņa dēļ četri aklie sastrīdējās, jo katrs domāja, ka pieskaras īstajam zilonim un izteica savu spriedumu. Bet mēs taču visi zinām, ka nevienam nebija taisnība. Fabula mūs mudina izpētīt objektu no dažādiem skatupunktiem. Tāda ir arī Ķīna, kurā dzīvo 56 dažādu tautību cilvēki. Arī šodien varam būt kā aklie un kļūdīties tāpat kā viņi, pieskaroties zilonim,” teica vēstnieks, uzsverot, ka Ķīnas ietekme mūsdienās palielinās un tā piesaista pasaules uzmanību. Īstenā Ķīnas dzīve starptautiskajā sabiedrībā vēl joprojām nav izprasta, uzskata vēstnieks, un šī izstāde parāda nezināmo Ķīnu.

Lielākā daļa no 40 izstādē redzamajām fotogrāfijām ataino dzīvi Tibetā jeb tā dēvētajā pasaules jumtā. Fotogrāfijās redzamas gan kalnu augstienes, gan sievietes krāšņos tibetiešu tautastērpos, tibetiešu mūki, zirgu skriešanās sacīkstes, dzelzceļa līnija un vilcieni vairāk nekā 5000 metru augstumā, golfa spēle Tibetā.

Iespējams arī aplūkot Ķīnas mūri akcijas “Zemes stunda” laikā, Sičuaņas provincei raksturīgās auduma fotogrāfijas, skatu no leļļu teātra izrādes, Tūkstošroku Bodisatvas deju, kuru izpilda cilvēki ar īpašām vajadzībām, etniskās minoritātes tautastērpos Tjaņanmeņas laukumā Pekinā u. c. fotogrāfijas, ko uzņēmusi Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra “Xinhua”. Izstāde tirdzniecības centra “Spice” otrajā stāvā būs aplūkojama līdz 1. septembrim.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+