Kultūra
Māksla

Izstādei “Prado 12 raksturi” jau 60 000 apmeklētāju 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Izstādi “Prado 12 raksturi”, kas no marta aplūkojama Mākslas muzejā “Rīgas Birža”, nepilnos divos mēnešos apmeklējuši ap 60 000 interesentu, šodien vēsta tās rīkotāji.

Izstādi, kurā redzami izcili Paolo Veronēzes (1528-1588), Antonisa van Deika (1599–1641), Pītera Paula Rubensa (1577-1640), Bartolomē Estebana Muriljo (1617-1682), Fransisko de Gojas (1746–1828) un citu spāņu mākslinieku veidotie sieviešu portreti, varēs aplūkot vēl tikai vienu mēnesi. Rīdziniekiem un Rīgas viesiem izstādē ir iespēja skatīt PRADO kolekcijas izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas valsts simtgadei, tās ideju izlolojis Boriss Teterevs.

Saistītie raksti

“Priecājamies par apmeklētāju atsaucību un izteikti pozitīvo gaisotni, kas kopš izstādes atklāšanas valda mūsu izstāžu zālēs. Publika ir ļoti zinoša un ieinteresēta. Daudzi izmanto iespēju iznomāt planšetes, lai virtuālajā katalogā apgūtu apjomīgo papildus informāciju par autoriem un personāžiem. Viesu grāmatā redzam, kas izstādi apmeklējuši dažāda vecuma mākslas mīlotāji no Latvijas, Vācijas, Skandināvijas valstīm, Krievijas un Baltijas valstīm”, stāsta Mākslas muzeja Rīgas Birža vadītāja un izstādes koncepcijas autore Daiga Upeniece.

Spānijas lielākais muzejs “Prado”, kurš 2019. gadā svinēs jau savu 200. jubileju, ir viena no Eiropas bagātākajām un slavenākajām mākslas krātuvēm, kas radusies uz karaļnama kolekciju bāzes. Sākotnēji, pēc karaļa Fernando VII iniciatīvas, “Prado” tika veidots kā nacionālās mākslas muzejs, bet laika gaitā spāņu mākslas kolekcijas tika papildinātas ar dažādiem izciliem citu Rietumeiropas skolu darbiem.


Galerijas nosaukums

LA.lv