×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Izstādei “Skola” – 20 gadu

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Jau piektdien durvis vērs ikgadējā izglītības izstāde Ķīpsalā “Skola 2014”. Trijās dienās – līdz pat svētdienai – izstādes apmeklētāji varēs saņemt izsmeļošas atbildes uz jautājumiem par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, izvēlēties nākamo mācību iestādi un profesiju, izmēģināt spēkus konkursos un pavadīt laiku dažādās aktivitātēs.

Izstādē skolēni varēs iepazīties ne tikai ar Latvijas, bet arī Lielbritānijas, Vācijas, Nīderlandes, Dānijas, Austrijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Francijas, Amerikas Savienoto Valstu un Kanādas mācību iestāžu piedāvājumu. Kopumā izstādē grasās piedalīties 120 dalībnieki. Izstādē varēs satikt arī studentus, kuri jau mācās gan Latvijas, gan citvalstu augstskolās. Viņi būs gatavi dalīties ar savu pieredzi.

“Kad redzam mūsu izglītības iestāžu piedāvājumu vienuviet, apjaušam, cik intelektuāli bagāti esam. Mūsu skolām, augstskolām un citām izglītības iestādēm šī ir iespēja parādīt savu izaugsmi, individualitāti un starptautiskās sadarbības iespējas, izstādes viesiem savukārt gūt nepastarpinātu priekšstatu par mācību saturu un vidi,” par gaidāmo izstādi teikusi izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Izstādes gaitā notiks arī profesionālo skolu audzēkņu meistarības konkursi. Tajā piedalīsies arī darba devēji, cerot jauniešus ieinteresēt profesijās, kas vitāli nepieciešamas Latvijas tautsaimniecībai. Tā, piemēram, uzņēmuma “Accenture Latvia” stendā varēs izmēģināt spējas programmēšanā un uzzināt, kur un kā šīs profesijas var apgūt. Daļā stendu varēs gūt informāciju par prakses un brīvprātīgā darba iespējām ārzemēs. Piedaloties aktivitātēs dažādos stendos, daži laimīgie varēs laimēt starta kapitālu studijām: piemēram, 400 eiro studijām Biznesa vadības koledžā, vērtīgas atlaides studijām Banku augstskolā, iespēju mācīties spāņu valodu piecus mēnešus bez maksas spāņu kultūras centrā “Séneca”, dāvanu karti 50 eiro vērtībā svešvalodas kursu apguvei starptautiskajā valodu uzņēmumā 
”Skrivanek Baltic” – šīs un citas balvas piedāvās laimēt “Skolas” dalībnieki.

Gaidāmas arī citas aktivitātes: Dabas aizsardzības pārvaldes stendā varēs aprunāties ar ķirzaciņu Hugo, bet Kosmetoloģijas koledžas stendā topošās kosmētiķes klās dienas meikapu un veiks klasisko manikīru, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātes stendā varēs nogaršot studentu gudrības eliksīru. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) stendā būs sastopama RSU Karjeras centra pārstāve, kura ar speciāliem psiholoģiskajiem testiem palīdzēs skolēniem noskaidrot viņu personībai piemērotāko profesiju un atbilstošo studiju programmu.

Šī būs 20. reize, kad Ķīpsalā notiks izglītības izstāde. Tāpēc tiks svinēta izstādes apaļā jubileja un arī apmeklētāji tiks cienāti ar kūkām.

Uzziņa 


Izstāde “Skola 2014” 28. februārī un 1. martā darbosies no pulksten 10 līdz 18, bet 2. martā – no 10 līdz 17. Biļešu cenas: pieaugušajiem – 4,50 eiro, skolēniem, studentiem, skolotājiem un pensionāriem – 3,60 eiro. Ierodoties vismaz 10 cilvēku grupā, biļešu cena – 3 eiro.

Līdztekus izstādei “Skola 2014” noritēs “Baltijas grāmatu svētki 2014”. Abus pasākumus varēs apmeklēt ar vienu biļeti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+