×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Izstādes “SKAN II” trešo posmu atklās ar Keslera un Rubeņa koncertiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eli Keslers

Sākot ar 25. jūliju, apmeklētājiem atvērts būs “Rīga 2014” skaņu mākslas izstādes “SKAN II” trešais posms Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un Kalnciema kvartāla galerijā.

Piektdienas atklāšanas pasākuma ietvaros savas instalācijas ar muzikāliem priekšnesumiem prezentēs komponists Maikls Dž. Šūmahers un improvizējošais perkusionists Eli Keslers. Gaidāma arī grupas “Mona De Bo” dalībnieku Edgara Rubeņa un Edgara Eihmaņa uzstāšanās. Izstādi rīko nepieradinātās mūzikas un saistītās mākslas biedrība Skaņu Mežs sadarbībā ar nodibinājumu “Rīga 2014”.

Noslēdzošajā “SKAN II” posmā pārstāvēti Maikls Dž. Šūmahers (ASV), Voldemārs Johansons (Latvija), Eli Keslers (ASV), Jans-Peters E.R. Zontāgs un Edvīns van der Heide, Dāvids Helbihs (Vācija), Evelīna Deičmane (Latvija), Makss Īstlijs (Lielbritānija), Anke Ekarda (Vācija), Kristians Skjots (Dānija), Heimo Latners un Judīte Lauba.

Trešais izstādes “SKAN II” posms ilgs no 25. jūlija līdz 24. augustam, un tā galvenās norises vietas ir LU Botāniskais dārzs, kurā izstādīta lielākā daļa izstādes darbu, kā arī Kalnciema ielas mākslas galerijā, kurā būs apskatāms jaunais amerikāņu komponista, improvizētāja un mākslinieka Eli Keslera darbs “Truss”.

Izstādes mērķis ir prezentēt aktuālus sasniegumus skaņu mākslā, kā arī prezentēt šo mākslas formu tiešā un netiešā saistībā ar Pārdaugavas koka arhitektūru; tās norise Botāniskā dārza vidē sola eksotisku laikmetīgās mākslas saplūšanu ar pilsētvidi un dabu, jo ekspozīcijas darbi būs apskatāmi viscaur dārza teritorijai, ieskaitot lektoriju, herbāriju un palmu māju.

Piektdien, 25. jūlijā, divās daļās notiks izstādes trešā posma atklāšanas pasākums. Pirmā daļa notiks 18:00 Kalnciema kvartāla mākslas galerijā, kurā perkusionists un mākslinieks Eli Keslers prezentēs savu jauno instalāciju “Truss”, tās pavadījumā sniegdams improvizētu sitaminstrumentu mūzikas koncertu. Savukārt 19:30 LU Botāniskā dārza kafejnīcā turpināsies atklāšanas otrā daļa, kuras programmu sastādīs amerikāņu kamermūzikas un elektroniskās mūzikas komponista Maikla Dž. Šūmahera uzstāšanās, kā arī grupas “Mona De Bo” dalībnieku Edgara Rubeņa (ģitāra) un Edgara Eihmaņa (bungas) priekšnesums.

Eli Keslers ir improvizējošs perkusionists un komponists no Ņujorkas. Absolvējis Jaunanglijas Konservatoriju Masačūsetsā, Keslers attīstīja padziļinātu interesi par improvizēto mūziku un tās saskares punktiem ar laikmetīgās mūzikas pasauli. Uzstājies kopā ar saksofonistiem Džo Makfī un Rosko Mičelu, kā arī minimālisma komponistiem Filu Nibloku un Toniju Konrādu, viņš spēja pieteikt savu vārdu gan avangarda kompozīcijas, gan frīdžeza un brīvās improvizācijas režīmos.

Keslera pēdējie ieraksti, kas izdoti šajā desmitgadē visai populārajā avangarda mūzikas izdevniecībā PAN, dokumentē viņa darbu ar skaņu mākslas instalācijām, kurās, piemēram, pie sienas piestiprinātas un mehāniski darbinātas klavieru stīgas tiek papildinātas ar elektriskiem un akustiskiem instrumentiem.

Maikls Dž. Šūmahers ir komponists, kā arī peformanču mākslinieks un instalāciju autors, kurš dzīvo un strādā Bruklinā. Šūmahers ir galerijas “Diapason gallery” dibinātājs un direktors, kā arī deju kompānijas “Liz Gerring Dance Company” muzikālais vadītājs. Viņa jaunākais projekts ir elektroakustiskā rokgrupa “diNMachine”. Šūmahers saņēmis vairākus apbalvojumus un rezidentūras iespējas no NYFA, Harvestworks, Rennsellaer, DAAD un citām institūcijām Viņš ir Ņujorkas universitātes asociētais profesors un bijis vieslektors Bardā un Renselāra Politehniskajā Institūtā, kā arī nesen bijis viesprofesors Berlīnes Tehniskajā universitātē. “SKAN II” ietvaros būs aplūkojama jauna viņa populārā darba “Room Pieces” versija, kas tiks īpaši pielāgota LU Botāniskā dārza lektorija akustikai.

Edgars Rubenis un Edgars Eihmanis kopš 2005. gada spēlējuši duetā “Mona De Bo”, izdodot trīs albumus. 2012. gadā grupa darbību uz laiku pārtraukusi. Rubenis pievērsies solodarbībai, koncertējot un mācoties Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā. Šī gada sākumā “Skaņu Meža” paspārnē Rubenis laida klajā soloalbumu “Mythoscope”.

Video

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+