×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Izstādīs īpašu Ilmāra Blumberga gleznu ciklu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē “Arsenāls” Radošajā darbnīcā no 26.februāra būs skatāma mūžībā aizgājušā Ilmāra Blumberga (1943–2016) piemiņas izstāde “Visu laiku snieg”, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

Blumbergs mūžībā aizgāja 11.februārī.

“Izcils mākslinieks. Liela personība. Tādas rodas reizi gadsimtā. Ikvienam, kuram bija tā laime savā mūžā sastapt Blumbergu, sadarbība ar viņu atstāja dziļas pēdas,” akcentē muzejs. Par mākslas galvenajām tēmām Ilmāram Blumbergam kļuva mīlestība, nāve un dievs – tā meistars pats sacīja.

LNMM, pieminot Ilmāru Blumbergu, izstāda ciklu “Visu laiku snieg”, pie kura mākslinieks strādāja divdesmit gadus. Trīsdesmit piecu gleznu sērijā var iepazīt pusgadsimtu vienas personības likteņgaitās un izdzīvot Latvijas vēsturi no staļiniskā režīma deportācijām līdz neatkarības atgūšanai.

“Visu laiku snieg” ir autobiogrāfisks vēstījums, kas sākas ar Sibīrijas pieredzi. 1949.gadā Ilmāra Blumberga tēvs leģionārs tika izsūtīts, bet, kaut arī 1950. gadā termiņš beidzās, viņu neatbrīvoja – aizsūtīja tālāk uz mūža nometinājumu Tjuhtetā. Māte ar mazo Ilmāru devās pie tēva uz Sibīriju. Cikla vizuālajā attīstībā notiek autora apziņas plūsmas un dramatisku dzīves fragmentu montāža. Personiskās dzīves traģiski un emocionāli notikumi savijas ar Latvijas vēstures lappusēm. Bērna pasaules redzējums, vecāku cīņa par izdzīvošanu, turpmākie padomju gadi un astoņdesmito gadu politiskā aktīvisma epizodes izved skatītāju cauri dažādiem nozīmīgiem posmiem radošās personības tapšanā. Bērnībā iepazītā Sibīrija, kas redzama ciklā “Visu laiku snieg”, māksliniekam ir devusi sapratni par dzīvi un nāvi, pacietību un mīlestību, vēlēšanos un piepildījumu. Šis cikls ir monumentāla vēsturiska sāga, balstīta personiskā pieredzē.

Ar ekspozīciju apmeklētāji varēs iepazīties laikposmā no 26. februāra līdz 13. martam un no 1. aprīļa līdz 29. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+