Kultūra
Māksla

Izstādīs neparastā tehnikā veidotus tekstilmākslas darbus0

Foto: Siljas Pogules Facebook konts

No 2. līdz 30. novembrim galerijā “M Māksla”, Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” pirmajā stāvā būs skatāma mākslinieces un dizaineres Siljas Pogules tekstila personālizstāde “Warp tool”, informē kuratore Ramona Cīrule.

Atgriežoties pie savas pirmās profesijas – tekstilmākslas, Silja Pogule ir īstenojusi sen lolotu projektu, veidojot īpaši mīkstus vilnas paklājus taftinga tehnikā.

“Šī tehnika atšķiras no ierastajām tekstila tehnikām ar to, ka audumā ar speciālu ierīci tiek iešautas bārkstis, tādējādi veidojot iecerēto dizainu. Ar šo tehniku var panākt dažādu bārkstu garumu, kas rada 3D efektu. Katrs no šiem paklājiem ir roku darbs, tātad – autordarbs,” skaidro kuratore.

Silja Pogule ir grafiskā dizainere ar daudzu gadu pieredzi, un to atklāj arī jaunā izstāde. Darbi tajā ir grafiski un koši, lielākā daļa paklāju ornamentu ir tapuši datorā – Adobe Illustrator programmā.

Pati māksliniece stāsta, ka reizēm, starp darbiem vai gaidot klienta atbildi, atvērtā Adobe Illustrator programmā uzzīmējusi kādu apli un to deformējusi to ar “warp” rīku, līdzīgi kā reizēm švīkājam ar pildspalvu uz papīra.

“Turpināju to darīt līdzīgi kā tajos senajos laikos, sēžot pie telefona un švīkājot papīru. Uzzīmēju atkal jaunus apļus, atkal deformēju, sāku tos likt kopā.

Rezultātā radās ornaments, kuram īsta pielietojuma grafiskajā dizainā nebija.

Kad sāku veidot paklājus taftinga tehnikā, atcerējos par šiem neapzināti tapušajiem zīmējumiem, un tiem beidzot radās pielietojums pavisam citā vidē – tekstila dizainā,” stāsta Silja Pogule.

Saistītie raksti

Silja Pogule ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā, Alekseja Naumova meistarklasē, beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas tekstilmākslas nodaļu, kā arī studējusi tekstilmākslu Tallinas Mākslas universitātē. Mākslinieku savienības biedre.

Bijušas vairākas personālizstādes, nozīmīgas grupu izstādes Latvijā un ārzemēs. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās daudzās pasaules valstīs.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Sācies otrais tiešsaistes kinofestivāls “Latvijas filmas pasaulē”
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Izdodas novērst nekaunīgu mēģinājumu nozagt divas Rembranta gleznas
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
“Valsts nekustamie īpašumi” lūdz tiesai atcelt liegumu JRT būvniecībai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām uzspīdēs saule. Laikapstākļu prognoze svētdienai
12 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Latvijas futbola izlase iesit savos vārtos un zaudē Slovēnijai
5 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kopumā mums ir veicies gluži labi 3
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Naktī no bankas konta nozog naudu 2
10 stundas