Kultūra
Māksla

Izstādīs neparastā tehnikā veidotus tekstilmākslas darbus0

Foto: Siljas Pogules Facebook konts

No 2. līdz 30. novembrim galerijā “M Māksla”, Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” pirmajā stāvā būs skatāma mākslinieces un dizaineres Siljas Pogules tekstila personālizstāde “Warp tool”, informē kuratore Ramona Cīrule.

Atgriežoties pie savas pirmās profesijas – tekstilmākslas, Silja Pogule ir īstenojusi sen lolotu projektu, veidojot īpaši mīkstus vilnas paklājus taftinga tehnikā.

“Šī tehnika atšķiras no ierastajām tekstila tehnikām ar to, ka audumā ar speciālu ierīci tiek iešautas bārkstis, tādējādi veidojot iecerēto dizainu. Ar šo tehniku var panākt dažādu bārkstu garumu, kas rada 3D efektu. Katrs no šiem paklājiem ir roku darbs, tātad – autordarbs,” skaidro kuratore.

Silja Pogule ir grafiskā dizainere ar daudzu gadu pieredzi, un to atklāj arī jaunā izstāde. Darbi tajā ir grafiski un koši, lielākā daļa paklāju ornamentu ir tapuši datorā – Adobe Illustrator programmā.

Pati māksliniece stāsta, ka reizēm, starp darbiem vai gaidot klienta atbildi, atvērtā Adobe Illustrator programmā uzzīmējusi kādu apli un to deformējusi to ar “warp” rīku, līdzīgi kā reizēm švīkājam ar pildspalvu uz papīra.

“Turpināju to darīt līdzīgi kā tajos senajos laikos, sēžot pie telefona un švīkājot papīru. Uzzīmēju atkal jaunus apļus, atkal deformēju, sāku tos likt kopā.

Rezultātā radās ornaments, kuram īsta pielietojuma grafiskajā dizainā nebija.

Kad sāku veidot paklājus taftinga tehnikā, atcerējos par šiem neapzināti tapušajiem zīmējumiem, un tiem beidzot radās pielietojums pavisam citā vidē – tekstila dizainā,” stāsta Silja Pogule.

Saistītie raksti

Silja Pogule ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā, Alekseja Naumova meistarklasē, beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas tekstilmākslas nodaļu, kā arī studējusi tekstilmākslu Tallinas Mākslas universitātē. Mākslinieku savienības biedre.

Bijušas vairākas personālizstādes, nozīmīgas grupu izstādes Latvijā un ārzemēs. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās daudzās pasaules valstīs.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
“Zelta globusu” nominantu vidū dominē “Marriage Story”
21 stundas
LE
LETA
Kultūra
Kultūras ministrija no Rīgas domes grib pārņemt remonta gaidās esošo LNOB ēku
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Festivālā “Riga Symphony” šogad piedalīsies vairāk nekā 20 valstu jaunieši
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ja cilvēkam galvā čivina zvirbuļi… Ārlietu ministrs ironizē par Lemberga izteikumiem
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Asinspirts slimnīcā Čehijā: bruņots vīrietis nogalinājis vairākus cilvēkus
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Vai ES fondu “neizpļekarēšana” ļauj sasniegt Latvijas stratēģiskos mērķus
38 minūtes