×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Izstādīs vienīgo ar Šekspīra roku rakstīto lugu (1)

Foto: LiveScience.comFoto: LiveScience.com

Šomēnes Vašingtonā izstādē “Šekspīrs. Ikonas dzīve” aplūkojams vienīgais zināmais lugas manuskripts, ko ar savu roku rakstījis slavenais britu dramaturgs Viljams Šekspīrs, raksta portāls LiveScience.com.

Lugas nosaukums ir “Tomassa Mora grāmata”, un tā stāsta par bēdīgi slavenā karaļa Henrija VIII katoļu padomnieku Tomasu Moru, kurš tika ieslodzīts Tauerā un galu galā sodīts ar nāvi, kas atteicās atzīt Anglikāņu baznīcas leģitimitāti.

Manuskripts, kas pastāvīgi glabājas Britu bibliotēkā, izstādīts kopā ar vairākiem citiem retiem barda manuskriptiem.

Lugu sākotnēji uzrakstījis kāds Entonijs Mandejs starp 1596. un 1601. gadu, taču tās sākotnējā versija zudusi. Līdz mūsdienām nonācis daudzkārt pārstrādāts variants, pie kura roku pielicis arī Šekspīrs. Rezultātā manuskripta lapas “rotā” visu autoru labojumi, precizējumi, piezīmes un svītrojumi.

Kā zināms, šogad aprit 400 gadu kopš Šekspīra nāves, un, līdzīgi kā pirms pāris gadiem tika plaši svinēta barda 450. dzimšanas diena, arī šogad pasaulē notiek daudz sarīkojumu, kas atgādina par Šekspīra literāro mantojumu un nozīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. .. sodīts ar nāvi, kas atteicās atzīt Anglikāņu baznīcas leģitimitāti.
    Interesanti, ko Anglikāņu baznīca izdarīja ar nāvi, kad bija sodīts Mors un kas joprojām atteicās leģitmizēt anglikāņu baznīcu?

Draugiem Facebook Twitter Google+