Latvijā
Politika

Izstājas no “Vienotības” un piedalīsies jaunas partijas dibināšanā 62

Foto – LETA

Iesniegumu par izstāšanos no partijas “Vienotība” iesnieguši pieci esošie Saeimas deputāti – Andrejs Judins, Ints Dālderis, Ilze Vinķele, Lolita Čigāne un Aleksejs Loskutovs, TV3 ziņas informēja Judins.

“Piecinieks” uzskata, ka “Vienotībā” vairs nespēj realizēt savus politisko mērķus, tāpēc nolēmuši piedalīties jaunas centriski labējas partijas izveidē. Jaunā partija tikšot dibināta augusta beigās.

Izšķirties par savu politisko nākotni, šodien “piecinieku” mudināja partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs. Viņš gan prognozēja, ka par spīti partijas pamešanai, deputāti netiks izslēgti no frakcijas.

No partijas aizejošie politiķi šodien tikās ar frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu, vēsta LETA. Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka frakciju veido no viena saraksta ievēlētie politiķi, un pašlaik nav lielu ideoloģisku nesaskaņu saistībā ar jautājumiem, kurus tagad risina frakcija.

Saistītie raksti

Arī partijas valde rekomendējusi frakcijai strādāt kopā, šādam viedokli piekrīt arī Āboltiņa personīgi. Frakcijā diskusijas ir iespējamas, tomēr Āboltiņa prognozēja, ka deputāti turpinās strādāt vienoti, lai nodrošinātu politisko stabilitāti un realizētu valdības mērķus.

Judins pastāstīja, ka pašlaik tiek strādāts pie politiskā spēka izveides, taču pagaidām atturējās nosaukt iesaistītos cilvēkus. Savukārt Čigāne akcentēja, ka Latvijas politiskajā spektrā ir pieprasījums pēc centriskās partijas ar ļoti skaidru pro-eiropeisku piedāvājumu. Politisko spēku iecerēts dibināt līdz vasaras beigām, un pašlaik ikkatrs ir aicināts piedalīties un līdzdarboties politiskajā procesā, piebilda deputāte. Pašlaik topošajai partijai ir aktīvs kodols, tomēr viņa nevēlējās nosaukt kādus no šiem cilvēkiem, jo neesot lūgusi viņiem atļauju to darīt.

LA.lv