×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Izstrādā Tuvo Austrumu miera plānu

Tiek izstrādāts detalizēts Eiropas Savienības Tuvo Austrumu miera plāns, kura nolūks ir panākt, lai atsāktos Izraēlas un palestīniešu miera sarunas, ziņoja Izraēlas laikraksts “Yediot Aharonot”.

 

Atsaucoties uz diplomātiskiem avotiem Jeruzalemē, tas vēsta, ka plāna mērķis ir “izveidot palestīniešu valsti 1967. gada robežās ar Austrumjeruzalemi kā tās galvaspilsētu”. Plāns paredz “konkrētus termiņus sarunu pabeigšanai 2013. gadā, un to abām konfliktējošām pusēm paredzēts iesniegt martā, kad vajadzētu būt izveidotai jaunajai Izraēlas valdībai pēc 22. janvārī paredzētajām parlamenta vēlēšanām. Plānā “acīmredzot būs iekļauta arī prasība iesaldēt jebkādu celtniecību [ebreju] apmetnēs [palestīniešu teritorijās]”, teikts laikrakstā.

Plāna galvenās atbalstītājas ir Britānija un Francija, to atbalsta arī Vācija, un tā varētu tikt pieņemta visas ES līmenī. Augsta ranga Izraēlas amatpersona, kas vēlējusies palikt anonīma, sacījusi laikrakstam, ka palestīnieši droši vien pieņemšot šādu iniciatīvu, “taču būs grūti panākt, lai to pieņemtu arī Izraēla”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+