×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Izstrādāta aplikācija ziņošanai par dabas novērojumiem (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Turpmāk par dabas novērojumiem portālā “dabasdati.lv” varēs ziņot arī no mobilajām ierīcēm, jo Latvijas Dabas fonds (LDF) sadarbībā ar SIA “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādājis tam nepieciešamo mobilo lietotni, kas pagaidām pieejama “android” ierīcēm, informē LDF.

Fondā norāda, ka tagad dabas entuziasti ar mobilās lietotnes “dabasdati.lv” palīdzību par saviem novērojumiem varēs ērti un operatīvi ziņot tieši no novērojuma vietas. Šobrīd lietotne izveidota viedtālruņiem un planšetēm ar “android” operētājsistēmu un ir brīvi pieejama “Google Play veikalā”.

Lietotne “dabasdati.lv” ir paredzēta portāla reģistrētajiem lietotājiem. Lai to aktivizētu, nepieciešams pievienoties savam kontam vai arī jāizveido jaunu kontu “dabasdati.lv”. Lietotnē ir izmantota SIA “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” karte, kurā iespējams atlikt punktveida novērojumus atrašanās vietā vai, pārvietojot karti, – vietā, kur redzēta suga.

Fondā atzīmē, ka “dabasdati.lv” ir lielākā dabas novērojumu ziņošanas platforma Latvijā, kurā ikviens ir aicināts dalīties savos novērojumos dabā un tādējādi sniegt ieguldījumu Latvijas dabas vērtību apzināšanā un saglabāšanā.

Kopš 2008. gada portālā saņemti vairāk nekā 100 000 sugu novērojumi. “Katrs novērojums ir vērtīgs, jo dabas pētnieki iegūtos datus par sugām izmanto sugu izpētes un aizsardzības nolūkos. Portālā vairākkārt ir ziņots gan par jaunām sugām Latvijā, gan arī iegūtas ziņas par retu sugu dzīvesvietām,” norāda fonda pārstāvji.

Mobilā lietotne izstrādāta projektā “Ilgtspējīgas attīstības veicināšana, integrējot vides un dabas aizsardzības prasības politikas plānošanas dokumentos”. Projekts tiek īstenots ar EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 atbalstu. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lieliski, kā reiz vasarā tieši prasījās, kad bija stārķu ligzdu ziņošanas pasākums.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.1
Alūksne +9.8
Daugavpils +8.9
Saldus +9.8
Liepāja +12.6
Jelgava +10.2
Ventspils +12.2
Limbaži +10
Madona +10.0
Rēzekne +7.9
Draugiem Facebook Twitter Google+