×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. augusts, 2013
Drukāt

Izstrādāta pirmās palīdzības mācību programma auklēm

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas Samariešu apvienība (LSA) izstrādājusi specializētu mācību programmu auklēm “Pirmā palīdzība bērniem un zīdaiņiem”, kuru LSA mācību centrā varēs apgūt no šā gada septembra.

Kā aģentūru LETA informēja mācību centra vadītājs Mārtiņš Etkins, programma izstrādāta, ņemot vērā jaunos Ministru kabineta noteikumus, kuri paredz, ka auklēm jāprot sniegt pirmo palīdzību. Programmu būs aicināti apgūt arī bērnu vecāki, tuvinieki, pedagogi un citi interesenti.

Apmācību ilgums ir 16 akadēmiskās stundas. Galvenais uzsvars tajās likts uz palīdzības sniegšanu, tostarp atdzīvināšanas pasākumiem zīdaiņiem un bērniem, stāsta Etkins. Programmā iekļauti arī jautājumi par mazu bērnu un zīdaiņu fizioloģiskajām īpatnībām un palīdzības sniegšanas specifiku, nodrošināti praktisko iemaņu treniņi ar zīdaiņa manekenu, kā arī aplūkoti lielākie riski un biežākie nelaimes gadījumi ar zīdaiņiem un bērniem dažādos vecumos.

Interesentiem ir sagatavotas arī divas īsākas apmācību programmas – četru akadēmisko stundu apjomā. Pirmā no tām ir “Ievadkurss pirmajā palīdzībā bērniem”, kurā tiks sniegts ieskats un vispārējas zināšanas pieaugušajiem par pirmās palīdzības sniegšanu bērniem vieglākās nelaimes gadījumu situācijās. Programmas mērķauditorija ir bērnu vecāki, vecvecāki un auklītes bez priekšzināšanām pirmās palīdzības sniegšanā bērniem.

Savukārt cilvēkiem, kuri jau apguvušas pirmo palīdzību, tiek piedāvāts specializēts kurss “Atdzīvināšanas pasākumi zīdaiņiem un bērniem”, kura mērķis ir sniegt specifiskās zināšanas un praktiskās iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā zīdaiņiem un bērniem, īpašu uzmanību pievēršot praktisko iemaņu treniņam ar zīdaiņa manekenu. Tāpat tiks aplūkoti lielākie riski un biežākie nelaimes gadījumi ar zīdaiņiem un bērniem dažādā vecumā.

Kā skaidro LSA direktors Andris Bērziņš, LSA ir viena no lielākajām un vecākajām pirmās palīdzības apmācību organizācijām Latvijā, kas šajā jomā darbojas jau kopš 1993.gada. “Jaunā mācību programma ir loģisks papildinājums mūsu piedāvātajiem vispārējiem Pirmās palīdzības kursiem autovadītājiem, ieroču nēsātājiem, kā arī specializētajiem kursiem aprūpētājiem, mežizstrādē un elektroapgādē nodarbinātajiem,” viņš uzsver.

Pirmās grupas apmācības notiks 4.septembrī un 6.septembrī no plkst.18 līdz 21.30 LSA mācību centra telpās, Visbijas prospektā 18, Rīgā.

Apmācību noslēgumā to dalībnieki saņems apliecību par apgūtajām prasmēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+