Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Izstrādāts sēņu gids viedtelefoniem un planšetdatoriem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvieša un igauņa dibinātais Vācijas multimediju uzņēmums “Alphablind” nācis klajā ar sēņu gida aplikāciju “Mushrooms Pro” viedtelefoniem un planšetdatoram “iPad”, kur sēņu nosaukumi pieejami arī latviešu valodā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Alphablind” līdzīpašnieks un tehniskas direktors Kristaps Zeibarts.

Telefonsarunā no Berlīnes Zeibarts teica, ka sēņu atpazīšanas un informācijas programma darbojas angļu un vācu valodā. Tā iekļaujas kompānijas “Nature Mobile” aplikāciju sērijā, kurā jau kādu laiku ir pieejamas aplikācijas putnu un augu atpazīšanai.

Rīks ar informāciju un attēliem “Birds Pro” atzīts par vienu no 2011.gada labākajām savas kategorijas aplikācijām “Apple” interneta veikala “App Store” oficiālajā godalgošanas programmā “App Store Rewind”. Līdzīgu godalgu saņēmusi arī “Nature Mobile” sērijas aplikācija “Wild Berries & Herbs”, kas palīdz atpazīt un iepazīt ogas un augus.

Vācu “Pilzfuhrer Pro” un angļu “Mushrooms Pro” versijas jau piedāvātas tirgū jūnija vidū, to saiknes ar Latviju pamanīja Latvijas portāls “iPods.lv”, kas apraksta “Apple” produktus un risinājumus. Sēņu aplikācija ir pieejama arī ierīcēm ar “Android” operētājsistēmu, teica Zeibarts.

Kā stāstīja Zeibarts, “Alphablind” dibināta pirms pieciem gadiem kā multimediju reklāmas aģentūra un studija. Kompāniju Zeibarts dibinājis pēc multimediju maģistratūras studijām Ķīles universitāte kopā ar studiju biedru igauni Kristo Kampusu.

Sākotnēji “Alphablind” darbojies ar video un multimediju reklāmas, mārketinga un mācību materiālu sagatavošanu klientiem Vācijā, bet ar laiku sācis attīstīt mobilās aplikācijas un citu programmatūru, tostarp spēles. Pirms studijām Vācijā “Alphablind” līdzīpašnieks beidzis Latvijas Universitātes Datorzinātnes fakultāti, tādēļ viņam programmēšana nav bijusi sveša.

“Alphablind” strādā septiņi cilvēki – latvietis Zeibarts, igaunis Kampus, kā arī pieci vācieši. Uzņēmuma birojs atrodas Berlīnē.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+