×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Izsūtīšanai un Litenes traģēdijai veltīta marka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts izdevis divu pastmarku bloku un īpašu aploksni, kas veltīta Latvijas iedzīvotāju 1941. gada 14. jūnija masu deportāciju un Litenes virsnieku traģēdijas upuru piemiņai, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Pastmarku bloka un aploksnes pirmās dienas zīmogošana paredzēta Latvijas Okupācijas muzejā 14. jūnijā no plkst. 10 līdz 17. Savukārt plkst.11 muzejā plānota pastmarku prezentācija ar Latvijas Pasta un muzeja pārstāvju līdzdalību.

Pastmarku bloka un aploksnes dizaina autore ir Arta Ozola Jaunarāja. Tas izveidots, pieminot 1941.gada 14.jūnija masu deportāciju un Litenes virsnieku traģēdijas 75.gadadienu. Viena no bloka pastmarkām veltīta to vairāk nekā 15 000 Latvijas iedzīvotāju piemiņai, kurus no okupētās Latvijas uz Sibīriju 1941. gada 14. jūnijā deportēja Padomju Savienības okupācijas režīms. Savukārt ar otru pastmarku tiek godināta šajā pašā datumā Litenē apcietinātā Latvijas armijas virsniecība, kuras lielāko daļu deportēja, ieslodzīja Gulaga spaidu darba nometnēs vai iznīcināja, norāda “Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Puriņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+