×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Iztērēti miljoni, dāvātas grāmatas, sacerētas programmas

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis ir izteicis apmierinātību ar sabiedrības integrācijas norisēm Latvijā (“Par integrāciju optimistiskos toņos”, “Latvijas Avīze”, 19.02.2013.). Ir izveidotas aptuveni 20 valsts un nevalstiskās organizācijas un pērn izlietoti apmēram divi miljoni latu, integrējot sabiedrību un, protams, arī integrētāju darba samaksai.

 

Ir sacerētas labas un vēl labākas programmas, organizēti maksas latviešu valodas kursi, bibliotēkām dāvātas vajadzīgās grāmatas. Latviešu ģimenēs ir viesojušies krievu valodā runājoši bērni. Tas, ka dažās ģimenēs latviešu bērni ir iemācījušies krievu valodu, uz vispārējā skaita tāds sīkums vien ir.

Integrācijas pozitīvie rezultāti ir acīmredzami. Senāk tautību aizskarošus uzrakstus uz sētām un vārtu rūmēs rakstīja kļūdainā krievu un latviešu valodā, bet tagad to dara gandrīz pareizā angļu valodā. Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir tik aktīvs reformists, lai pēc pāris gadiem visi Latvijas jaunieši labi prastu angļu valodu.

Pašiem angļiem par sabiedrības integrāciju gan ir citi uzskati. Atstājot amatu, Anglijas premjers Tonijs Blērs kategoriski rezumēja stāvokli Anglijā – ir pārtraukts sabiedrībai nevajadzīgais multikulturālisma un integrācijas process. Katram valstī dzīvojošam sveštautietim ir jāciena angļu tradīcijas, dzīvesveids un jāprot angļu valoda. Bet tās ir angļu problēmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+