×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Iztikas minimums sasniedzis jaunu rekordu – 177,26 latus

Foto-LETAFoto-LETA

Jūnijā iztikas minimums pieaudzis līdz 177,26 latiem, kas ir rekordaugsts rādītājs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Iepriekš vēsturiskais iztikas minimuma rādītāja maksimums tika reģistrēts pērn jūnijā – 176,63 lati.

Salīdzinājumā ar maiju iztikas minimuma rādītājs jūnijā audzis par 0,56%. Maijā iztikas minimums bija 176,26 lati.

Šā gada janvārī iztikas minimums bija 173,47 lati, februārī – 173,38 lati, martā – 174,4 lati, aprīlī – 175,78 lati.

2011.gada decembrī šis rādītājs bija 172,3 lati, novembrī – 172,05 lati, oktobrī – 172,75 lati, septembrī – 172,25 lati, augustā – 172,14 lati, jūlijā – 174,27 lati.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu groza saturs apstiprināts ar Ministru padomes 1991.gada 8.aprīļa lēmumu. Iztikas minimuma patēriņa grozā nav iekļauti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un luksusa preces.

Groza vērtību atbilstoši iekļauto preču un pakalpojumu cenu pārmaiņām ik mēnesi aprēķina CSP. Iztikas minimumu aprēķina vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam, nedalot iedzīvotājus pēc dzimuma, vecuma vai teritorijas.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā no pārtikas precēm ir maize, graudaugu un konditorejas izstrādājumi, gaļa un tās produkti, zivis un to produkti, piens un tā produkti, olas, eļļa, tauki, augļi, ogas, dārzeņi, cukurs, medus un citi saldumi, kā arī bezalkoholiskie dzērieni.

No nepārtikas precēm grozā ir vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbs, apavi, mājokļa uzturēšanas un remonta materiāli, sadzīves tehnika, pārējās elektropreces, personīgās lietas, mēbeles, tekstilmateriāli dzīvoklim, trauki un virtuves piederumi, dārza inventārs, mazgāšanās līdzekļi, transportlīdzekļu iegāde, kosmētikas un higiēnas preces, individuālie aksesuāri, medikamenti, rakstāmlietas, avīzes, žurnāli, grāmatas, atpūtas un sporta inventārs, kā arī rotaļlietas.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā iekļauta arī apģērbu šūšana, apavu remonts, īre, elektrības un apkures maksājumi, mājsaimniecības pakalpojumi, komunālie pakalpojumi, pasta un sakaru pakalpojumi, sabiedriskā transporta izmaksas, sadzīves, kultūras un pārējie pakalpojumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+