×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Izturības sacensību otrais posms

Foto: LETAFoto: LETA

"VAZ" automašīnas logo.

31. maijā karjeru “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” apkārtnē Ozolnieku novadā netālu no Emburgas norisināsies sešu stundu auto un moto izturības sacensību 2015. gada sezonas otrais posms.

Šīs sacensības Latvijā notiek jau piekto gadu, un šosezon pavisam plānoti četri posmi. Sacensību organizatori izveidojuši trīs paralēlas trases, kas savā starpā nekrustojas, taču skatītājiem vienlaikus iespējams sekot notikumiem visās dalībnieku klasēs. Aptuveni četrus kilometrus garajā iekšējā trasē sacentīsies vieglie automobiļi, sešu kilometru aplis paredzēts apvidus automobiļiem, bet septiņu kilometru trasē dosies motociklu un kvadriciklu braucēji. Vieglo automašīnu grupā šogad atsevišķi tiks izdalīta “VAZ Historic Open” klase. Savukārt apvidus automobiļu grupā var piedalīties arī ar ikdienas mašīnu bez drošības karkasa. Tas ļauj katram interesentam izmēģināt savus spēkus un bez lieliem ieguldījumiem saprast, kas tās ir par sacensībām. Katrā komandā ar vienu automašīnu drīkst piedalīties līdz četriem sportistiem, taču katram sportistam ir atļauts startēt arī vairākās komandās.

Latvijas čempionātā “3H Cross Country” sporta automašīnām (vieglajām un apvidus) piloti gada kopvērtējumā izcīna Latvijas čempiona nosaukumu. Vienlaikus notiek arī Latvijas kauss “6H Cross Country” sporta automašīnām un standarta apvidus automašīnām, kur izcīņa ir starp ekipāžām.

Pirmajā posmā, kas norisinājās aprīļa vidū, 2WD klasē uzvarēja komanda “IDEA” (Ivars Pētersons, Uldis Pētersons, Andris Upenieks, Dace Upeniece). 4WD klasē gan trīs, gan sešu stundu ieskaitē labākie bija Liepājas rallija komandas braucēji Guntars Laugalis, Uldis Lepiksons un Ainars Šteinbergs. Motociklu klasē četru un sešu stundu sacensībās “Ozolnieku 4H un 6H komandu kross” nepārspēta palika “MX Bieriņi” komanda (Uldis Veidenieks, Jānis Freimanis), bet kvadriciklu klasē pirmie bija “CAMK Latgale” braucēji Gunārs Bucenieks un Reinis Balodis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+