×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. aprīlis, 2012
Drukāt

Izvēdinās un izkvēpinās

slotas_leta

– Padodiet tikai sekumus, grābekļus, smirģeļus un pārējos štrumentus un tad redzēsiet, ka deputāti māk grābt, rakt, birstēt un špaktelēt, ne vien spiest pogas, kā īkšķis pavēl! – priecājas priekšsēdētāja Āboltiņa un vedina, – gribat redzēt manu vatēto kombinezonu, ko nopirku sestdienas talkai?


Pavasarī arī pati Solvita uzplaukusi kā ugunīga roze kliņģerīšu dārziņā, saka – sapratām, ka neba laumiņas mūsu vietā visu paveiks. Lai Saeimas ēka ar piegulošo apkārtni neizskatītos pēc tipveida vārtrūmes un priekš deputātiem tikai kā piestātne, kur sēž kā uz karstām oglēm, rīt simt gudrās galvas ar divsimt rokām ķersies pie tīrīšanas un pošanas, mājīguma radīšanas darbavietā, kam jāpārtop par ģimenisku stropu, sociālo centru ar sapucētu priekšiņu un pagalmu. Lielās talkas dēļ atceltas visas tikšanās ar vēlētājiem un zatleriešu kongress Koknesē. Meitenes smērē tatāru maizītes un vīkšī medniekdesiņu kūlīšus, vīri pārcilā instrumentu kastes: kas derētu drenāžai, kas eņģēs nosēdušos ozolkoka durvju labošanai, kuru ķelli lietās mūra darbiem – viņi, atklāti balsojot, jau ievēlējuši droporgu. Uz sestdienu aizrunāta izbraukuma tirdzniecība ar žāvējumiem, ķilaviņām un šprotēm, atspirdzinājumiem, kā arī feldšeru punkts un biotualete.

 

Domāts sākt ar telpu dezinfekciju, vēdināšanu un aromterapiju, lai visapkārt iztvaiko lavandas un jasmīns. Lielākā kvēpināšana jāiztur “Saskaņas centra” frakcijas telpām. – Bez šaubām, dievpalīgs nekad nav lieks, bet ziepjūdenim arī ir varens spēks, – zina teikt namniece Solvita.

 

Viņa savu valstību pazīst kā piecus pirkstus – kur ceļas nelāga smaka, kur piedrazots, kur neievēro norādi par papīru nemešanu kanalizācijas santehnikā. Apzinīgākie deputāti ar smilšpapīru un kasīkļiem mēģinās likvidēt un izgrauzt laika gaitā solos iegrebtos ķeburus – “Mammīt, dzemdē mani atpakaļ” un “Raivis durak”. Kamīnmeistars Parādnieks raudzīs, ko varētu darīt, lai realizētu deputātu sapni par āra šašliku ceptuvi. – Tā viš i, daudzi te ir izauguši uz skābulīša un čurkstinātas gaļas bārbekjū bāzes, – Āboltiņa paskaidro. Pasaulei kļūstot zaļākai, talcinieki izrakņās bruģi, rodot vietu, kur Saeimas naturālistiem apsēt pļaviņu, palaist tīteņa sausserdi saldo mīlestību augšup ēkas apšuvumam, iekārtot siltumnīciņu agro dārzeņu ražai. Pēc durvju restaurācijas uz galveno ieeju caur arku vedīs aleja, ko apstādīs ar lazdām, kokas krūmiņiem vai, ja ārl. ministrs Rinkēvičs no Brazīlijas atvedīs džakarandas koka dēstus, tad ar džakarandām. Kopš daudzām deputātēm atskrējuši pirmdzimtie, NATO vadības telpas vietu labierīkos kā “istabu māmiņai ar bērnu” – pārtīšanai, barošanai, pasnaušanai. Tagad arī “SC” frakcijā ir zaķi, kuriem nāk vīrieškārtas apmeklētāji, – palepojas krustmāte Solvita, – jābūvē tāds kā Džuljetas balkoniņš! Tā kā deputāti Saeimas laktā augu dienu saspiesti sēž viens otram uz galvas, darba cēlienu viņi sāks ar rītarosmi un krosu, kur nodarbības rīt izbūvētajā vingrotavā un trasē vadīs ministre Circene un Olga Dreģe. Rīt veči ielies pamatu batuta lēkāšanas statīvam, ričuku pieslēgšanas slitai, radiolokācijas sētai un helikopteru un lidojošo automobiļu nolaišanās laukumam. Mājas saimniece priekšdarbu noskaņā jautā – nezināt, kur lai dabū plēves maisus?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+