×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Izveido apbalvojumu Černobiļas AES avārijas seku likvidētājiem (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Foto no izstādes par Černobiļas AES avāriju.

Iekšlietu ministrija (IeM) izveidojusi apbalvojumu Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, informē IeM.

Apbalvojuma izveidi paredz IeM informatīvais ziņojums, ar kuru otrdien iepazīstināta valdība. Nākamais solis ir sākt darbu pie projekta praktiskās īstenošanas, skaidro ministrijā.

Apbalvojuma nolikuma projekts nosaka, ka Piemiņas zīmi var pasniegt personām, kuras piedalījās Černobiļas AES avārijas ekspluatācijas darbos un kurām ir izsniegta VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecība.

Ieteikumus kandidātu apbalvošanai izvērtēs iekšlietu ministra apstiprināta apbalvošanas komisija, kurā iekļaus pārstāvjus no IeM un tās padotības iestādēm, biedrības “Latvijas savienība “Černobiļa””, VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” Aroda un radiācijas medicīnas centra.

Piemiņas zīmi piešķirs Latvijas pilsonim, nepilsonim, kā arī ārzemniekam, kuram ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā.

Komisijai būs tiesības pieprasīt informāciju no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par Piemiņas zīmes kandidāta valstspiederību. Ja apbalvojamā persona mirusi, Piemiņas zīmi pasniegs tā laulātajam vai lejupējiem, bet, ja lejupējo nebūs, tad tuvākās pakāpēs augšupējiem radiniekiem vai brāļiem un māsām.

Piemiņas zīme saskaņota ar Valsts Heraldikas komisiju.

Prognozējamās apbalvojuma izgatavošanas un pasniegšanas kopējās izmaksas laika posmā no 2015.gada līdz 2017.gadam veido 170 520 eiro. Tostarp 2015.gadā – 28 420 eiro, 2016.gadā – 85 260 eiro un 2017.gadā – 56 840 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labāk izdaliet naudu pabalstos mirušo gimeņu bērniem..

  2. Dīvaini. 1986.gadā Latvija bija okupēta un okupētā Latvija saucās LPSR. Vai IEM sevi atzīst par LPSR minsitrijas mantinieci?
    Vai IeM plāno apbalvot arī personas, kuras no 1944.-1991.gadam cīnījās pret nacionālajiem partizāniem jeb okupantu valodā “buržuāziskajiem bandītiem”??

Draugiem Facebook Twitter Google+